lang="tr"> Aristo Diyeti Nasıl Yapılır? | Eceyle
Eceyle

Aristo Diyeti Nasıl Yapılır?

Aristo diyeti son zamanlarda en çok tercih edilen diyet türlerinden biri… İnsanların beslenme şekillerini değiştirmeyi amaçlamış olan bir diyet türüdür. Bu diyet türü çiğ sebze ve çiğ meyvelerden meydana gelmiş olan bir diyet türüdür. Bu diyet türü doğru ve düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde kısa zamanda oldukça fazla kilo kaybı yaşanmasına sebep olmaktadır. Aristo diyeti ismi bir felsefeci kişi olan Aristo isimli birinden gelmektedir. Bu diyet türünde dikkate alınması gereken bazı önemli kriterler bulunmaktadır. Bu diyet türü aynı zamanda sekiz temel kurala göre uygulanmaktadır.

 Bu diyet türü dünyaca uygulanmakta olan ve günümüzde de oldukça şöhreti olan bir diyet türüdür. Bu diyet türü en az üç hafta boyunca doğru ve düzenli bir şekilde uygulanmalıdır. Aristo diyeti genel olarak çiğ sebze ve çiğ meyvelerden meydana gelmekte olan bir diyet türüdür. Bu diyet türü doğru ve düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde kişinin bedenini, zihnini ve ruhunu kötü enerjilerden arındırmaktadır. Aynı zamanda bu diyet türü kişiye az zamanda çabuk kilo verdirtmektedir.

Aristo Diyeti Nasıl Olur?

Aristo diyeti genel olarak doğru ve düzenli olmak suretiyle şu şekilde yapılmalıdır;

Aristo Diyetinde Neler Yenmeliyiz?

Aristo diyeti ismini vejetaryen bir felsefe adamı olan Aristo isimli kişiden almaktadır. Bu diyet türündeki amaç tamamen az zamanda çabuk kilo kaybı yaşayabilmeye dayanmaktadır. Tabi bu diyet türünün uygulamakta olan kişide etkili olabilmesi için bu diyet türünün doğru ve oldukça düzeni bir şekilde uygulanıyor olması gerekmektedir.

Bu diyet türü tamamen çiğ sebze ve çiğ meyve beslenmesine dayalı kurallar içermekte olan bir diyet türüdür. Bu sayede çiğ sebze ve çiğ meyve beslenmesiyle diyeti uygulamakta olan kişi uzun süre tok kalarak az zamanda çabuk kilo kaybı yaşayacaktır. Aristo diyeti uygularken üç hafta gibi bir sürede doğru ve düzenli bir şekilde çiğ sebze ve çiğ meyve yenmelidir. Bu çiğ sebze ve çiğ meyveler şu şekildedir;

Aristo Diyetinde Neler Yenmez?

Bu diyet türünde yenilmemesi gereken besinler şu şekildedir;

Bu diyet türündeki en önemli kuralsa ekmek kişinin yaşamından tamamen çıkmış olmalı, 3 ana ve 2 ara öğün olmak üzere toplam 5 öğün kesinlikle atlanmamalıdır. Ayrıca günde 8 su bardağı su içmeye özen gösterilmelidir. Ayrıca bu diyet türünde hayvansal yağların da çok az bir şekilde yenmesi tavsiye edilmektedir. Bu diyet türünü uygulama süresi olan 3 hafta boyunca içerisinde karbonhidrat barındırmakta olan yiyeceklerin yenilmemesi gereklidir.

 Aynı zamanda bu diyet türünü uygulama esnasında vücuda gerekli enerjiyi de sağlayabilmek adına oldukça fazla miktarda C vitamini alınması tavsiye edilmektedir. Vücuda enerji için gerekli olan bu C vitamini yeşil çiğ sebzelerde oldukça fazla miktarda yer almaktadır. Böylece kilo vermek kolaylaşacaktır.

1 Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir?

Vücudun sağlıklı bir şekilde kilo kaybı yaşayabilmesi için genel olarak 1 haftada 0,5 kilo ile 1 kilo arasında bir kilo kaybı yaşanması gereklidir. 1 haftada 5 kilo kadar bir kilo kaybı yaşamak oldukça tehlike bir durum olup bu durumun fazla tekrarlanmaması tavsiye edilmektedir. 1 haftada 5 kilo kadar bir kilo kaybı yaşanmak isteniyorsa bu durum uzman bir doktora danışılmadan kesinlikle yapılmamalıdır. 1 haftada yaklaşık olarak 5 kilo verebilmek için her öğündeki yiyecekler küçük porsiyonlar olarak yenmelidir.

Tabi bu küçük porsiyonun için oldukça az kalorili yiyeceklerin bulundurulmasına da özen gösterilmelidir. Bütün bunlarla beraber doğru ve düzenli bir şekilde her gün mutlaka spor yapılmalıdır. 1 haftada 5 kilo verebilmek için aynı zamanda vücuda gün içinde yakılan enerjiden çok kalorili alınmaması tavsiye edilmektedir. 1 haftada yaklaşık olarak beş kilo verebilmek için aynı zamanda vücut hiçbir şekilde aç bırakılmamalıdır. Çünkü bu durum kilo kaybı yaşanmasını oldukça fazla zorlaştıracaktır.

Aristo Diyeti Nasıl Kişiler İçin Uygun Bir Diyettir?

Aristo diyeti kişinin çiğ sebze ve çiğ meyve yemesini sağlayarak kendisine az zamanda çabuk kilo kaybı yaşatmayı amaçlayan bir diyet türüdür. Sağlıklı birer birey olabilmek için vücudun pek çok vitamin ve minerale ihtiyacı olmaktadır. Sadece karnı doyurmak amaçlı mideyi doldurma çabası sağlıksız bir beslenme şekline ve bunun yanında da pek çok hastalığı beraberinde getirmektedir. Bu diyet türündeki her sebze ve her meyve ne fazla ne eksik olmamak üzere eşit miktarda alınmalıdır.

 Çünkü vücuda fazla alınan yiyecekler bünyeye rahatsızlık hissi verebileceği gibi vücuda eksik miktarda alınmış olan yiyecekler de vücuda eksik vitamin ve minerallerin aktarılmasına sebep olacaktır. Sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenerek vücudu her daim sağlıklı bir şekilde aktif tutabilmek için beslenme konusunda uzman bir doktora danışılmadan bu tür bir diyeti uygulamaya kalkışılmamalıdır. Bu diyet türünü kolesterol, kalp rahatsızlığı, damar rahatsızlığı, tansiyon rahatsızlığı, böbrek rahatsızlığı, bağırsak rahatsızlığı olmayan herkesin uygulayabileceğini söylemek mümkündür.

Aristo Diyeti Uygulama Esnasında Hangi Hususlar Dikkate Alınmalıdır?

Bu diyet türü kişinin ruhunu, bedenini ve zihnini bütün olumsuz enerjilerden arındırarak kendisine yeni bir yaşam şekli sunmaktadır. Bu diyet türü diğer diyet türlerine göre biraz daha az ketum olan kurallar içermektedir. Bu diyet türünü uygulama esnasında;

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Exit mobile version