Hurma Yoğurt Diyeti Yapan Yorumları

09.11.2021
1.989
Hurma Yoğurt Diyeti Yapan Yorumları

Hurma yoğurt diyeti yapan yorumları kapsamında önemli bilgiler derledik. Hurma diyeti, son yıllarda diyetlerin en etkilisi olarak tanınmaktadır. Ramazan aylarında iftar sofralarının olmazsa olmazı hurma, rafine şeker tüketmeyen kişiler için dört mevsim boyunca sevilerek tüketilmektedir.

Sevilerek özellikle tatlı isteğini bastırmak için tercih edilen hurma, bu diyette kilo vermenize yardımcı olmaktadır. En popüler diyetler arasında ön sıralara çıkan hurma yoğurt diyetinin haftada 7 güne kadar verdirdiği ve özellikle göbek eritmek isteyen kişiler tarafından tercih edildiği bilinmektedir.

Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Hurma yoğurt diyeti nasıl yapılır? sorusu son zamanlarda en çok merak edilen soruların başında gelmektedir. Hurma yoğurt diyeti yaparken gün içerisinde hurma ve yoğurt dışında bir şey yememeniz, bunun yanı sıra bol su ve yeşil çay tüketmeniz gerekmektedir.

Besin değerleri ve kalori açısından oldukça düşük olan bu diyeti doktora danışmadan uygulamak sakıncalı sonuçların doğmasına neden olmaktadır. Bu nedenle uzmanlar, hurma yoğurt diyeti yapmadan önce bir doktora veya diyetisyene danışmanızı ve uzun süre bu diyeti uygulamamanızı tavsiye etmektedir.

 • Hurma yoğurt diyeti yaparken gün içerisinde 21 adet hurma ve 3 kase yoğurt yeme hakkınız bulunmaktadır.
 • Bu miktarları sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde üç öğün şeklinde tüketmeniz gerekmektedir.
 • Bu diyeti uygularken gün içerisinde bol su tüketmeyi de unutmamalısınız.
 • Yani kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam yemeği olarak sadece 7 hurma ve 1 kase yoğurt yeme hakkınız bulunmaktadır.
 • Hurma yoğurt diyetini uygulayan kişilerin bir hafta içerisinde 5 ila 7 kilo arasında verdiği bilinmektedir.
 • Özellikle göbek bölgesinde şikayeti olan kişilerin göbek eriten diyet olarak uyguladığı söylenmektedir.
 • Bu nedenle hurma yoğurt diyeti bölgesel incelmeye yardımcı oluyor denilmektedir.

Hurma Diyeti Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hurma yoğurt diyeti, yapılırken dikkat edilmesi gereken belli başlı kurallar bulunmaktadır. Hurma yoğurt diyeti listesine bakıldığı zaman bir günü sadece 2 besin ve bol su, yeşil çay ile geçirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle son derece dikkatli ve bilinçli bir şekilde uygulanması sağlığınız için büyük önem taşımaktadır.

Kilo verme sürecini hızlandırmak için yoğurduğunuzu az yağlı sütten tercih etmeniz uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Hurmaları bir gece önceden ortadan ikiye keserek suyun içerisinde bekleterek tüketirseniz laktasif etkisi artacağı için tok tutucu özelliği birkaç katına çıkacaktır.  Diyeti uygularken günlük 40 dakika yürüyüş yapmak da süreci olumlu etkileyecek, kilo vermenizi hızlandıracaktır. Diyet sürecinde tüketeceğiniz hurmaların iyi kalite ve temiz olmasına da dikkat edilmesi son derece önemlidir.

 Bu diyet listesi sadece 2 besinden oluştuğu için oldukça ciddi riskler barındırmaktadır. Bunları göz önünde bulundurarak bir diyetisyene veya doktora danışmadan bu diyeti yapmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Aynı zamanda uzmanlar, 2 besine dayalı bir diyet programı olduğundan dolayı 7 günden fazla uygulanmaması gerektiği konusunda da kişileri uyarmaktadır. Bu diyeti uyguladıktan sonra tekrar uygulamak için en az 1 hafta ara vermelisiniz.

Uzmanlar şeker hastaları, ciddi ve kronik hastalığı olan kişilerin özellikle bu diyeti uygulamadan önce mutlaka bir beslenme uzmanı veya doktora danışmasının çok önemli olduğunun altını çizmektedir.

Hurma Yoğurt Diyeti Faydaları

Hurma yoğurt diyeti Ender Saraç diyeti olarak da bilinen bir diyet programıdır. Ender Saraç tarafından kilo vermek amacıyla önerilen diyetlerin en popülerleri arasında yer almaktadır. Hurma yoğurt diyeti yapmayı düşünen kişiler, aynı zamanda bu diyetin faydalı olup olmadığını da merak etmektedir. Hurma yoğurt diyeti yapan kişilerin yorumlarına bakıldığında diyet süreci sonunda herkesin olumlu sonuçlar aldığı ve bir hafta içerisinde 7 kiloya kadar verdiği görülmektedir.

Zengin besin değerlerine sahip olmasından dolayı hurma tüketimi kişilerde tokluk hissi yaratmaktadır. Günde 3 öğün 7 hurma ve 1 kase yoğurt tüketilen bu diyet programı özellikle göbek bölgesinde zayıflama isteyen kişiler için en sık tavsiye edilen diyetler arasında yer almaktadır. Daha hızlı ve kalıcı kilo vermeyi kolay hale getiren hurma yoğurt diyeti, vücutta ödem atımını hızlandırmaktadır.

Aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırdığından dolayı sindirim sistemini dengelemektedir. Hurma yoğurt diyetinin kilo verme etkisinin yanı sıra mide rahatsızlıklarına ve kabızlık problemine de iyi geldiği bilinmektedir. Dengesiz beslenmeden kaynaklı toksinleri vücuttan atmak için de iyi bir diyet programı olarak tavsiye edilmektedir.

Hurma Yoğurt Diyeti Yapan Yorumları

Hurma yoğurt diyeti yapan yorumları kapsamında yazımızın bu kısmında sizlere birçok kişinin yorumlarını aktaracağız. Elbette buradaki tüm bu yorumlar kişilerin kendi fikir ve düşüncelerinden ibarettir. Bu diyeti uygulamadan önce mutlaka uzman bir diyetisyenden destek sağlanmalıdır. Hurma yoğurt diyeti yapan yorumları şu şekilde;

 • “hurma mübarek meyve günlük alman gereken bütün besin ihtiyacını karşılayabiliyor denemedim ben sana protein ağırlıklı bir diyet tavsiye ederdim yağ yakımını hızlandırıp kasları kaybetmeden vitamin ihtiyacını karşılayabileceğin ben ole bir diyet uyguladım mesela 95 kilodan 1 ayda minimum kaş kaybı yaşayarak 85 kiloya indim ama sporda yaptım”
 • “Tek tip beslenmeyi hiç önermem, sağlıklı bulmam. İnsan vücudunun birçok faydalı besin ögesine ihtiyacı vardır. Diyet yaparken canımız sadece tatlıları çekiyormuş gibi bir izlenim var fakat bu tamamen yanlış. Tatlı krizi yaşayan insanlar nüfusun yarısı kadar bile değildir. Dengeli beslenmek yeterli.”
 • “Evet, sabah 7 hurma bir kase yoğurt, cok gelirse 5 hurma yersin ( hurma tek sayilarda yenmeli, bilimsel bişey o yüzden dedim.) Öğlen7hurma yoğurt akşam 7hurma yoğurt. Ben bugün başladım. Yedim sabah yoğurt yerine süt içtim. Internette ve face sayfalarinda da yorumlari okudum iyi sonuçlar alanlar var. Biri iki haftada 8 kilo vermişti. Ve hurma çok besin değeri yüksek lifli bir meyve. Yapan var mı bir de buraya bakmak istedim. “
 • “Evett 2 günüm bitti çok şükür :skandal::spor: 3. Günün sabahında tartıldım ve tam 3 kg gitmiş :21: Herkese tavsiye ediyorum kızlar. (hurma diyeti kadınlar kulübü)”
 • “4. günde 2 kg gitti tabi arada bir akşam az kaçamak yaptım. (Sendeincel)”
 • “2 ay evvel 6 gün yaptım 72-73 kg başladım 66-67 kgma kadar düştüm. (Sendeincel)”

Faydalı olabilecek diğer içerikler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.