Protein diyeti 1 haftada 5 kilo

26.12.2021
2.325
Protein diyeti 1 haftada 5 kilo

Protein diyeti 1 haftada 5 kilo vermek mümkün! Kış aylarında pek çok kişi sahip olmak istediği bedene ulaşabilmek için diyet planını oluşturmaya başladı. Hem bağışıklığı kuvvetlendirebilmek hem de fit bir vücuda sahip olmak isteyenler ise protein diyetini araştırmaya başladı. Çünkü protein diyeti ile bir haftada beş kilo vermek mümkün. Protein diyeti kısaca, tavuk, balık, süt, yumurta ve kırmızı et gibi yüksek protein içeren besinlerin tüketiminin arttırılması olarak tanımlanabiliyor.

Protein diyeti 1 haftada 5 kilo verdirme özelliğine gerçekten sahip. Bunun sebebi ise içerisinde bulunan besinlerin metabolizmayı hızlandırabilme özelliğinin bulunması. Protein diyeti aynı zamanda 1 haftada 5 kilo diyeti olarak da biliniyor. Bu diyet ile amaçlanan konu ise yağ bakımından düşük ürünlerin tüketimini çoğaltarak karbonhidrat ve şeker içeren besinlerden uzak durabilmek… Hazırsanız sizler için hazırladığımız haberimizde protein diyetinin nasıl yapılacağından, hangi sürelerde uygulanacağından bahsettik. İşte, bir haftada beş kilo verdiren mucizevi protein diyeti…

Protein diyeti 1 haftada 5 kilo vermek için ne yapılmalı?

Kısa sürede sağlıklı kilo vermek ve istediği kiloya ulaşma hedefinde olan pek çok kişi bir haftada 5 kilo vermek için ne yapılmalı sorusuna yanıt arıyor. Protein diyeti ile yaklaşık bir haftada beş kilo vermek mümkün. 1 haftada 5 kilo vermek garanti diyebiliriz. Protein diyeti içerisinde bulunan besin ve besin grupları bünyesinde barındırdıkları protein miktarı sebebiyle metabolizmayı hızlandırarak hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı oluyor.

 Ayrıca protein diyeti ile sağlıklı bir kilo kaybı yaşamış oluyorsunuz. Protein diyeti listesinden bahsetmeden önce bilmemiz gereken bazı önemli noktalar bulunuyor. Bunlardan ilki diyeti uyguladığımız süre boyunca bol sıvı tüketimi sağlamalıyız. Ayrıca protein diyeti esnasında et, tavuk, balık, yumurta, yoğurt, süt, peynir ve baklagiller gibi yiyecekler serbest. Fakat, hızlı kilo verdirme özelliği ile ünlü protein diyetinde; karbonhidrat, şekerli besinler ve hatta şeker oranı yüksek meyve sebzeler kesinlikle yasaklı ürünler arasında yer alıyor.

7 günlük protein diyeti, içerisinde bulunan tüm besinlerin protein değerleri yüksektir. Bu sebeple kişilerin metabolizma hızını yükselterek boşaltım işlemini hızlandırır. Böylece yağ yakımını gerçekleştirir. Ayrıca uygulanan diğer şok diyetler gibi bir etki yaratmaz. Yani, kilo verme işlemi ödem olarak atılmaz, yağ yakımından gerçekleşir. Bu sayede kilo verme işlemi daha kalıcı bir hal alır.

Bu tip konularda daha çok yorum ve tecrübelere güvenen kişiler diğer bireylerin de deneyimlerini merak ediyor. Bu sebeple protein diyetinin işe yarayıp yaramadığını öğrenmek isteyen pek çok kişi bulunuyor. Sizin için hazırlamış olduğumuz içerikte protein diyeti yapanlar ve yorumlarını derledik. İşte tüm detaylar…

‘’Protein diyetiyle 3 ayda 76’dan 58’e düştüm.’’

‘’10 günde 5 kilo vermiştim.’’

‘’Protein diyetini 1 hafta yapmıştım. Kola gibi asitli içecekler falan içmedim, tabi ki ekmek falan yok, 1 haftada 3 kilo vermiştim.’’

1 haftada 4 kilo verilir mi?

Kendisine yeni bir diyet listesi oluşturmak isteyen pek çok kişi 1 haftada 4 kilo verilir mi sorusuna yanıt aramaya başladı. Elbette bir haftada dört kilo vermek mümkün… Uygulamanız gereken diyeti adı ise protein diyeti. Protein diyeti ile yağ ve karbonhidrat tüketimini azaltarak metabolizma hızını arttırır ve sağlıklı, hızlı bir şekilde istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Bilindiği üzere proteinlerin sindirimi, karbonhidrat ve yağ yakımına oranla iki kattan daha fazla enerji ile sindirilirler.

Böylece vücut tarafından kalorileri yakma işlemi kolaylaşmış olur. Bunun yanı sıra protein oranı yüksek diyetlerde kişilerin daha kolay kilo verdikleri biliniyor. Bir haftada dört kilo verebilmek için kendinize uygun bir diyet seçmeli ve bunu destekleyici bir egzersiz planı oluşturmalısınız. Protein diyetinin yanı sıra yalnızca spor yaparak da kısa bir sürede istenmeyen kilolarınızdan uzaklaşabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız içeriğimizde 1 haftada 4 kilo verdiren diyet listesini derledik.

 7 Günde 4 Kilo Verme Diyeti

Yaz aylarına gelmeden önce istediği bedene ulaşmak isteyenlerin pek çoğu diyet listeleri oluşturmaya başladı. Fit bir görünüme kavuşmak isteyen kişiler 7 günde 4 kilo verme diyetini araştırmaya başladı. Elbette 7 günde 4 kilo vermeniz mümkün. Bu ise tamamen protein ağırlıklı beslenme ile gerçekleştirilebiliyor. Protein diyeti doğru uygulandığında yedi günde yaklaşık dört kilo kaybetmenizi sağlayabilir. Protein diyeti yedi gün boyunca tek bir beslenme tarzı ile devam eder. Yani diyetinizin her günü aynı şeyleri tüketmeniz gerekir. Hazırsanız protein diyeti listemizin ayrıntılarına bakalım.

Protein diyetinin sabah kahvaltısında; bir haşlanmış yumurta, bir bardak yağsız süt ve bir adet havuç tüketmelisiniz.

Protein diyetinin öğle yemeğinde; iki dilim kepek ekmeği, bir kâse domates ve bir dilim peynir tüketmelisiniz.

Ara öğün olarak bir kâse tavuk salatası ve bir adet elma tüketilmelidir.

Akşam saatleri beşi gösterdiğinde ise diyetinizin gerektirdiği gibi; bir tabak haşlanmış et, bir adet haşlanmış patates ve bir kâse yoğurt tüketmeniz gerekiyor.

Akşam saat yedi gibi ara öğün olarak bir kâse bol yeşillikli bir salata tüketmekte fayda var.

Saat sekiz gibi ise büyük bir bardak ile tarçınlı çay içebilirsiniz.

Protein diyeti 1 haftada 5 kilo verilir mi?

Kilo vermek isteyen pek çok kişi hızlı bir şekilde fazla kilolarından kurtulabilmek için farklı diyetleri araştırmaya başladı. Bu sebeple pek çok kişi 2 haftada 5 kilo verilir mi sorusunu gündeme getirdi. Bu sorunun yanıtı oldukça basit… Günlük 800 kalori alarak iki haftalık bir süre zarfında be kilo vermek mümkün.

Aralıklı Oruç ile haftada kaç kilo verilir?

Kilo vermek isteyenlerin bir diğer merak ettiği başlıklar arasında aralıklı oruç yer alıyor. Fit bir vücuda sahip olmak isteyenlerin ve sağlıklı bir görünüm elde etmeyi hedefleyenlerin aklındaki ortak soru aralıklı oruç ile haftada kaç kilo verilir konusu oldu. Aralıklı oruç ile sağlıklı bir kilo kaybı tasarlayabilmek mümkün. Yaklaşık 21 günlük bir süre ile 15 kiloya kadar kilo verebilmeniz mümkün. Aralıklı oruç diyetinde kurallar sıkı olsa da kısa süre içinde inanılmaz sonuçlar almanız mümkün. Aralıklı oruç diyetinde gün içerisinde yaklaşık sekiz saatlik bir açık alanı yaratmanız gerekir. Ayrıca yediğiniz pek çok besinin de kalori açığı oluşturduğundan emin olmalısınız.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.