Yüzdeki Sivilceler Nasıl Geçer?

25.08.2021
1.411
Yüzdeki Sivilceler Nasıl Geçer?

Yüzdeki sivilceler nasıl geçer? sorusu farklı yaş ve cinsiyetten her insanın dönem dönem dile getirdiği bir soru. Bu sorunun kişiden kişiye değişen çeşitli cevapları bulunmaktadır. İlk olarak ergenlik dönemimde karşılaştığımız bu sorun kimimiz için hayat boyu sürmekte ve ne yaparsak geçmeyen bir problem olarak hep var olmaktadır. Yüzdeki sivilceler nasıl geçer sorusunun cevabını bulmak için öncelikle yüzümüzdeki sivilcelerin nedenini bulmamız gerekir. Yüzdeki sivilcelerin pek çok nedeni olabilir. Stres, genetik yatkınlık, beslenme, hijyene önem vermeme ve çeşitli hastalıklar başlıca nedenlerdendir. Sivilcenin nedenini bulduktan sonra beslenmemize dikkat ederek, gerekli hijyen kurallarına uyarak ve evde yapılabilecek doğal maskelerle onlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Fakat bazı durumlarda profesyonel destek alarak ilaç kullanmak en doğrusu olabilir.

Yüzdeki sivilceler için maskeler

Eğer sivilceleriniz hastalık kaynaklı değil ve daha hafifse evde hazırlayabileceğiniz tamamen doğal ve bitkisel maskelerle çok kısa bir sürede onlara veda edebilirsiniz. Sivilce nasıl geçer, evde yapılabilecek maskeler nelerdir sorularının bir numaralı cevabı limon. Evet, yanlış duymadınız. Limonda bulunan bileşenler sayesinde özellikle iltihaplı gibi görünen sivilcelerden kısa sürede kurtulmanız mümkün. Antibakteriyel özelliği ve içinde bulunan asitlerle ciltte biriken yağı da kurutma özelliğine sahip olan limon, ölü derilerinizi temizleyerek yeni hücre oluşumunu da katkı sağlar. Limon ile kullanabileceğiniz antibaktiriyel özellikteki zerdeçal, tarçın, karbonat ya da limonu dengeleyecek süt, yoğurt ve bal gibi ürünler ile evdeki malzemelerle çok kolay bir şekilde maskeler hazırlayarak bitmeyen bir çile olan sivilcelerinizden hemen kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki Sivilceler ve İzleri Nasıl Geçer?

Sivilceler tedavi edilmedikleri zaman kalıcı olarak yara ve lekelere neden olabilir. Bu nedenle onlara elle müdahale etmeden doğal yollarla tedavi etmek büyük öneme sahip. Ne yaptıysanız çare bulamadınız ve sivilceleriniz lekelere, yaralara dönüştüyse o zaman sivilce izleri nasıl geçer sorusunun cevabına bakmamız gerekir. Sivilce tedavisinde kullanılan mucize ürün limon, içinde bulunan özel bileşenler sayesinde sivilce lekelerinin tedavisinde de bir numaralı tercihiniz olabilir. Fakat bu noktada limonu direk cilde uygulamaktan kaçınmalı yardımcı maddelerle karıştırarak dengeleyici bir maske yapmanız gerekir. Dengeleyici ürünlerle yaptığınız bu maskeleri de mutlaka önce bilekleriniz ya da yüzünüzün tamamı olmayacak şekilde küçük bir bölgesinde denemelisiniz. Kızarıklık, kaşıntı gibi hassasiyetler yaşarsanız kesinlikle kullanmamalısınız. Aksi takdirde lekelerden ve sivilcelerden kurtulacağım derken daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

1 Saatte Sivilceleri Yok Etme

Özellikle özel günlerde hiç sivilcesi olmayanlarımızın bile yüzünün saçma bölgelerinde saçma sapan büyüklükte sivilceler çıkabilmektedir. Bunun için kısa sürede etki gösterecek çözüm arayışına girebiliriz. 1 saatte sivilce yok etmeye ne dersiniz? Diş macunu, karbonat, sarımsak, limon gibi ürünler kısa sürede sivilcelerinizden kurtulmanız için en etkili malzemelerdir. Cildinizi her gün kullandığınız temizleyicilerden biriyle temizleyerek daha sonra bu mucize malzemelerle hazırlayacağınız harika çözümlerle sivilcelerinizi yok edebilirsiniz. Bu maskeleri bölgesel olarak sadece sorunlu bölgelere uygulamanız daha iyi olacaktır. Tabi öncelikle minik bir bölgede alerjiniz olup olmadığına bakmak şartıyla.

  • Limon suyu ve Tarçın

1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı tarçını iyice karıştırdıktan sonra sivilceli bölgeye uygulayabilir, 15 dakika bekledikten sonra cildinizi durulayabilirsiniz. Haftada 2-3 kez bu karışımı sivilceli bölgeye uygulayabilirsiniz.

  • Limon suyu ve Zerdeçal

1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı toz zerdeçalı iyice karıştırın, sivilceli bölgeye uyguladıktan sonra 15 dakika bekleyip cildinizi durulayabilirsiniz. Haftada 2-3 kez bu karışımı sivilceli bölgeye uygulayabilirsiniz.

  • Limon suyu ve Karbonat

1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı karbonatı bir kaba alarak karıştırdıktan sonra sivilcenizin olduğu yere uygulayabilirsiniz. 5 dakika beklettikten sonra daha fazla bekletmeyip bölgeyi ılık suyla yıkamamalısınız.

  • Sarımsak

Her derde deva olan sarımsak, sivilcelerinde bir numaralı düşmanıdır. 1 diş sarımsağı ezerek sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz. İçinde bulunan bileşenler sayesinde doğal antibiyotik diyebileceğimiz sarımsak ile kısa sürede sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

  • Diş macunu

Diş macununu yüzünüzü temizlediğinizden emin olduktan sonra sadece sivilce olan bölgeye sürerek bir süre bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak uygulayabilirsiniz. Özellikle gece yatmadan önce bu işlemi uygulayıp sabaha kadar bekleyerek daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Faydalı Olabilecek Diğer İçerikler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.