Yükselen Burç Hesaplama Nasıl Yapılır? Ne Anlama Gelir?

17.04.2022
2.011
Yükselen Burç Hesaplama Nasıl Yapılır? Ne Anlama Gelir?

Yükselen Burç Hesaplama Nasıl Yapılır? Ne Anlama Gelir? 1. Eve yerleşen burcun ne mana taşıdığı ve karakter üzerindeki etkileri, hesaplama neticesinde ele geçen sonuçla birlikte verilmektedir. Yükselende yerleşen burcun önemi genelde daha çok bilinen Güneş burcundan bile fazladır demekle yanlış birşey söylemiş olmayız.

Çünkü astrolojik yorumlamalarda yükselen hesaplandığında tüm ev konumlarının diğer ayrıntıları da çıkarılabilecek demektir. Doğum haritası okumalarında tahminler muhakkak 1. Evden hareketle yapılır. Bu da yükselenin yüksek önemini anlamaya yeten bir bilgidir aslında. Doğduğunuz şehir ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle muhakkak 1. Ev konumunuzu öğrenin. Bu bilgi, kendinizi daha iyi tanımanızı, dış dünyaya nasıl göründüğünüzü daha hızlı bir şekilde bilmenizi kolaylaştırır.

Bildiğiniz gibi, Güneşin ışığından daha fazla faydalanmak amacıyla belirli tarihlerde saatler ileri ya da geri alınır. Son yıllarda bizim bölgemizde bu ileri saat uygulaması kullanılmıyor olsa da, yükseleni tespit edilecek kişinin doğum tarihinde böyle bir uygulamanın yapılıp yapılmadığı bilinmeli ve tüm hesaplama işlemleri bu bilgiye göre şekillendirilmelidir.

yukselen-burc-hesaplama-2

Sitemizin hesaplama sistemiyle, herhangi bir astroloji bilgisine sahip olmanıza gerek kalmadan yükselen burcunuzu (1. Ev) tespit edebilirsiniz. İzleyeceğiniz yöntem çok basit. Elbetteki doğduğunuz saati net bir şekilde bilmeniz kaydı ile. Uygulamamızdaki yükselen burç bulma kısmına, doğduğunuz andaki saati ve doğduğunuz şehri girin, devamında görüntülenecek olan hesapla butonunu tıklamanız kafidir.

Astroloji tabanlı olmayan sitelerde yükselen burç bulma yöntemleri ile alakalı araştırma yaparken bir birinin aynı çizelgeleri görmüşsünüzdür. Yükselen burcun tespit edilmesi hususunda net bir sonuç ortaya koyan basit bir yükselen burç hesaplama tablosu bulunmamaktadır gerçekte. Karşınıza çıkan bir cetvelde, coğrafi konuma yer verilmiyor ve yalnızca hangi Güneş burcundan olduğunuz ve 2 saatlik arayla yükselen burç sıralaması yapılmışsa itibar etmeyin. Çünkü gerçek yükselen burç hesaplama işleminde doğum yeri bilgisi, yerel saat dilimi ve otomatik olarak yaz/kış saati uygulaması kesin öneme sahiptir.

ASC (Ascendant) tespiti için gök günlüğü verilerinden faydalanılır. Bu kaynaklar ileri derece astroloji bilmeyenler için anlamlandırılması mümkün olmayan teknik içeriklerden oluşur. Bu bilgilerden yararlanabilmek için astrolojik olarak ileri düzey bilgi sahibi olunması gerekmektedir. 1. Evin hesaplanmasında en güvenli ve garantili yöntemlerin başında uzman bir astrologtan destek almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Tamamı ücretsiz astroloji uygulamamızı da bu iş için güvenle kullanabilir, yükseleninizi net bir kesinlikle öğrenebilirsiniz.

1.Ev (yükselen burç) tam olarak doğum anında bulunduğunuz coğrafi noktaya göre, doğu ufkunda yükselmekte olan burca izafe edilen addır. 12 evli astroloji sistemine göre tertiplenmiş olan natal haritanızdaki birinci evinizdir. Pekçok insan kendisini Güneşin bulunduğu burca göre tanımlıyor olsalar da, dışarıdan bakılınca dışarıdan daha farklı biçimde görünebilirler. Çünkü dışarıdan görünüş en çok yükselen burçla alakalıdır.

Ücretsiz Güneş Burcu Hesaplama Bilgilerini Gir Burcunu Öğren

Güneş, astrolojik sistemdeki en parlak güç olduğu gibi, bir doğum (natal) haritasında da en önemsenen güç olarak kabul edilir. Güneş’in konumu, öz benliğinizle ve hayatınızı sürdürdüğünüz müddetçe ne şekilde gelişim gösterdiğinizle bağlantılıdır. Enerjinizi dış dünya ile ne şekilde paylaşıma sunduğunuzu ortaya koymakla kalmaz ki aynı zamanda değerlerinizin, hedeflerinizin ve benliğinizin ana yapısını oluşturur.

Yaşlanma sürecine geçildiğinde, Güneş burcunuzla olan bağlantınız yükselir çünkü bu dönemde, kim ve ne olduğunuzla ilgili kendinizi daha iyi anlama olgunluğuna erişirsiniz. Güneş’in konumlandığı burcunuz doğal yapınızı ve hayatınızın iniş çıkışları esnasında sabit kalan kişilik özelliklerinizi tanımlar. Bu özellikler sizin dünyaya parıldadığınız görüntü, gerçek ve içteki parçanızdır.

Gerçekte bir güç kaynağı olan Güneş, Güneş Sistemi’nin tam olarak merkezinde bulunur ve aynı şekilde burcunuzdaki Güneş de eşsiz kendi kişisel merkezinizi belirtir. Özelliklerinizi daha iyi bilmek için sitemizdeki Güneş burcu hesaplama aracından yararlanabilirsiniz.

Kişisel Ay Burcu Analizi Ücretsiz Hesaplama

Kendinizin ya da doğum tarihini bildiğiniz birinin iç dünyasını analiz etmek için, internet sitemizdeki Ay burcu hesaplama programından faydalanabilirsiniz. Şayet Ay burcunuzun ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız doğum tarih ve saatinizi bildirmeniz yeterli. Bunun ardından Ay Burcumu Göster butonuna tıklayın. İşte hepsi bu kadar.

Eğer başka bir insana ait Ay burcu hesaplamasına ulaşmak isterseniz o kişiye ait doğum anı bilgilerini, Ay’ın şimdiki konumunu merak ediyorsanız, bugüne ait zaman bilgilerini forma yazmanız gerekiyor. Bununla beraber girilen tarih ve saat içerisinde Ay’ın bulunduğu astrolojik pozisyonu ve o burçta hangi manalara geldiğini okuyabilirsiniz.

Duygu dünyamızdaki hemen her konuda etki sahibi olan Ay’ın haritadaki konumu astrologların çok üzerinde durdukları başlıca konulardandır. Doğum haritasında, Ay’ın burçlara göre pozisyonu, bilhassa çevremize duygusal manada nasıl reaksiyonlar verdiğimizi ortaya çıkarır.

Ay burcumuz bilinçaltımızı ifade ediyor olmasından dolayı duygu dünyamızla alakalı pekçok olay Ay burcumuzla tam anlamıyla ilgilidir ki, keyif aldığımız konular ve alışkanlıklarımız da burçlardaki Ay’ımızın tesiriyle açığa çıkan konulardandır.

Duygularımızı etkilemesi nedeniyle yaşamımızın tüm yönlerini ciddi seviyede etkileyebilir fakat, en önemlisi sürdürdüğümüz ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Ay’ın yerleştiği burç özellikle nasıl sevilmek istediğimizi, beslenme alışkanlıklarımızı ve duygusal manada rahatlama yöntemlerimizi de etkiler.

Her astrolojik hesaplamadaki gibi, Ay burcu tespiti için de doğum anına ait bilgilerin net olarak bilinmesi istenmektedir. Bu kısmın doğru olması önemlidir, çünkü yalnızca birkaç dakikalık eksiklik çok farklı bir burcu gösterebilir, bu sebeple emin olmak adına mutlaka dikkatli olunması gerekir. Tam doğum saati bilgilerine sahip olmanız halinde, sitemizdeki gibi iyi bir hassas hesaplama uygulaması doğru sonucu verecektir.

Ay’ın sembolik manada koruyucu olarak Güneş’in çevresinde turlaması ve Güneş’in ışıklarını yansıtması gibi, natal haritamızdaki Ay da korunma yöntemlerimizi, kendimizi nasıl rahat ve güvende hissettirdiğimizi belirtir.

Ücretsiz Astrolojik Yorumlu Merkür Burcu Hesaplama

Astrolojik konumuna göre Merkür’den ne tür etkiler aldığınızı anlamak için Merkür burcu hesaplama sitemiz aracılığı ile gereken tespiti yapmalısınız. Astroloji haritasındaki Merkür, tanımlama, bilgi işleme ve çevreyle temas kurma şeklimizi temsil eder.

Tüm burçlarda farklı anlamlara gelen Merkür burcu, zeka düzeyimizi ve bu zekayı ne tarafa yönlendirdiğimizi gösterir. İlk tanıştığımız kişinin, aslına bakarsanız dış burcu ile değil, Merkür burcuyla muhatap oluruz. Bir burçtaki Merkür’ümüz iletişim tarzımız üzerinde etkili olduğundan, ve düşünce dünyamızı şekillendirdiğinden dolayı, hayatımızın her yönünü etkisi altına alır. Bir burçtaki Merkür düşünce şeklimizi, yazarlık yönelimimizi ve başkalarıyla nasıl konuştuğunuzu anlatır.

Venüs Burcu Hesaplama Programı Ücretsiz Servis

Haritadaki Venüs’ün yerleşimi değerleri yönettiğinden estetik anlayışımız ve maddi varlıklarımızla ilişkimiz üzerinde etkilidir. Ancak daha önemlisi, natal haritadaki Venüs sevgiye bakışımızı, merhamet etme şeklimizi, aşkla aramızdaki mesafeyi ortaya koyar. Sevgilinizle aranızdaki uyumluluğu bulmak için Güneş’e bakarak tahminde bulunmak az çok yol göstericidir oysa ki, Venüs burcunuzu bilmek tam manasıyla aşkın kalbine inmenin en kesin metodudur.

Venüs burçlar arasında dolaşımdayken, 24 saatlik dilimde aşağı yukarı 1° lik yol kateder. Bu hızla bir burçta ortalama bir ay kaldığı anlamına gelir. Buna ek olarak on sekiz ayda bir kez gerilemeye girer ki, Venüs’ünüzü tam olarak belirlemenin en iyi yolu doğum haritanıza bakmak doğum gününüzde hangi burçta olduğunu belirlemek için bir Venüs burcu hesaplama programı kullanmaktır.

Mars Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır? Yükselen Burç Hesaplama

Diğerlerine oranla Mars oldukça hızlı hareket eden gezegenlerden biridir ve ne zaman ve ne sıklıkta retro hareket ettiğine göre iki – yedi aylık süre zarfında bir burçta kalabilir. Bilindiği gibi Mars’ın burçlar kuşağını tam olarak dolaşması ortalama 24 ay sürer. Bu 2 senelik döngüyü kesin olarak saptayabilir, an itibarı ile neler yaşadığınıza ve neler hissettiğinize göre farkındalığınızı geliştirirseniz, iki yıl sonraki Mars etkisinde ne şekilde harekete geçeceğiniz ve enerji seviyenizi korumak ile ilgili ipuçları edinebilirsiniz.

Mars yerleşiminizi anlamak, harekete geçme biçiminiz ve motivasyon kazanmak için neye gereksiniminiz olduğuyla ilgili bilgi verir. Bu bilgi, enerjinizi yükseltmenize ve yaşamınızı kolaylaştırmanıza olanak sağlayabilir. Haritanızdaki Mars’ın konumunu hızlıca bulmak için Mars burcu hesaplama programı kullanmalısınız.

Doğum Saatine Göre Jüpiter Burcu Hesaplama

Bir haritadaki Jüpiter’i tespit etmenin değişik yolları bulunmaktadır. Online bir astroloji uygulamasından yararlanarak küçük bir işlemle Jüpiter’inizin konumunu pratik bir şekilde bilebilirsiniz, tabiki doğuma ilişkin verilerinizi bilmek durumundasınız. Ayrıca çevrimiçi Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Astroloji haritanız elinizin altındaysa Jüpiter’inizin bulunduğu konumu bu şekilde de bulabilirsiniz.

Özellikle ne anlama geldiğiyle beraber bu yerleşime detaylıca göz atmak isterseniz Jüpiter burcu uygulamamızı kullanabilirsiniz. Jüpiter burcunuzun konumu, hakkınızda bilinenden çok daha fazlasını söyler, algınızın açıklığını ve bilinç seviyenizi yükseltme yöntemlerini gün yüzüne çıkarır. Genişlemeyi temsil eden Jüpiter genellikle beraberinde bol miktarda doğruluk ahlakı da getirir. Jüpiter’in konumlandığı burcu doğru şekilde anlamak, hayatınıza daha fazla şansı çekmenize imkan verebilir.

Bireysel Satürn Burcu Analizi Nasıl Yapılır?

Satürn, burçların her birinde yaklaşık olarak iki buçuk yıl kalır ve baştaki konumuna geri dönmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman alır. Bu geri geliş zamanına Satürn’ün Dönüşü adı verilir ve bu bir tür reşitlik süresidir. Satürn’ün bu devri aynı yaş grubundaki kişilerin benzer yaşam dersleri aldığı şeklinde kabul edilir.

Sitemizde bulunan Satürn burcu tespit etme yazılımı aracılığıyla Satürn’ün konumlandığı lokasyonu bulabilirsiniz. Astrolojik haritada, Satürn’ün konumlandığı burç, çizdiğimiz sınırları, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluklarımızı işaret eder. Satürn burcu, sorumluluklarımızla olan ilişkimizi açığa çıkarabilir ve bununla birlikte, doğal manada açıklayamadığımız ve hatta karakterimize ait olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret edebilir.

Ücretsiz Astrolojik Yorumlu Doğum Haritası Hesaplama | Yükselen Burç Hesaplama

Yıldız haritalarıyla çalışırken işlemlerde kullanılacak olan verilerin doğru olması kesinlikle önemlidir ki, kimi hallerde üç beş dakikalık farklılığın bile tüm gezegen ve burç konumlarını yanlış çıkaracağını bilmek gerekir.

Astroloji haritalarının doğru bir biçimde oluşturulabilmesi ve işaretlerinin yorumlanabilmesi için, doğumun gerçekleştiği anın kesin olarak bilinmesi şartı vardır. Websitemizde ücretsiz olarak hizmet verdiğimiz doğum haritası uygulaması da, saat ve dakika şeklinde giriş sağlayacağınız bu bilgiler dahilinde kişiye özel yıldız haritası sonucunu yorumlu bir şekilde vermektedir.

En kısa tarifiyle ücretsiz çıkarılan doğum haritaları astroloji alanında uzmanlaşmış kişilerin tecrübe ve bilgilerinin teknoloji sayesinde özel yazılımlara aktarılarak sunulan şeklidir.

İnternette bilinen pek çok ücretsiz doğum haritası hesaplama sitesi bulunmakta. Bu servisleri incelediğimizde, bir kısmının sadece astrolojik pozisyon sembollerine yer verdiğini, ama bu sembollerin ne anlama geldiğini herkesin anlayacağı biçimde ortaya koymakta yetersiz olduğunu görüyoruz. Oysa ki yeterince astroloji bilmeyenler açıklamalı ve kapsamlı doğum haritası sonuçlarını görmek isterler. Bu bilinçle bizler de astroasist.com olarak ayrıntılı açıklamaları veren bir doğum haritası uygulaması olarak hizmet veriyoruz.

Yükselen Burç Hesaplama Özel Doğum Haritaları

Yıldızların konumları anlık olarak değişse de, kişiye özel doğum haritaları belli bir ana özel gökyüzünün bir resmi olmasından dolayı değişmez.

Yükselen burç hesaplama kapsamında, Profesyonel bir astroloji uzmanı olmasanız da kendinize ait son derece detaylı natal haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunun için yalnızca doğum anınıza ait verileri ve doğduğunuz şehrin coğrafi konumunu forma girmeniz yeterli. Natal haritamı göster butonunu tıkladığınız anda hemen haritanız ekranda görünecektir.

Gök haritalarının tamamen yoruma dayalı kısımları olsa bile, esasen genellikle belli anlamları ifade eder. Bu nedenle yüzde yüz olmasa bile aynı kişiye ait farklı doğum haritası sonuçları hemen hemen aynıdır.

Ephemerisler (gök günlüğü) belli tarihlere göre tüm astrolojik gezegenlerin bulunduğu yerleri incelemeye yarayan teknik verilerden oluşur. Bu bilgilere bakarak, gezegen konumlarını görebilirsiniz ancak, gerek harita hesaplaması yapmak ve gerekse astrolojik işaretleri okuma ve anlamlandırma noktasında çaresiz kalabilirsiniz. Harita detaylarının okunması sadece astrologlar tarafından yapılma imkanı olan oldukça zor bir iştir. Bu konuda uzman bir astrologtan ücretli danışmanlık hizmeti alabilir sitemizde sunduğumuz ücretsiz hesaplama programını kullanabilirsiniz.

Yükselen burç hesaplama kapsamında, eski dönemlerde astrolojiye ilgi duyanların ephemeristen faydalanarak uzun uğraşılardan sonra çıkardıkları doğum haritalarını, şimdilerde teknolojinin de yardımıyla hassas bir doğrulukla çıkarmak ve pozisyon ve açıların anlamlarını almak mümkün hale geldi.

Doğum haritası çıkarmak birçok deneyim ve bilgi gerekliliği içeren, oldukça zor bir işlemdir. Bundan dolayı astroloji uzman olmayanların kendi doğum anına ait yıldız haritasını çıkarması, gerekli astrolojik bilgilere sahip olmadan ihtimal dahilinde değildir. Neyse ki teknolojik destek sayesinde tüm hesaplamaları kolaylıkla yapabilen bilgisayar destekli yazılımlar kodlanmıştır. Bizler de sitemizi kendinize ait doğum haritasını en kısa yoldan çıkarabilmeniz amacıyla tasarladık.

Yükselen burç hesaplama kapsamında, Doğum (Natal) haritası bir kimsenin doğum esnasında bulunduğu coğrafi konuma göre astrolojik etkilerinin olduğu düşünülen gezegen ve yıldızların bulunduğu noktaları ve aralarındaki açısal ilişkiyi gösteren bir haritadır.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.