lang="tr"> Son Dakika! TİSK : Asgari ücretin değerlendirilmesi için yapılacak toplantıda masada olacağız! | Eceyle
Eceyle

Son Dakika! TİSK : Asgari ücretin değerlendirilmesi için yapılacak toplantıda masada olacağız!

Son Dakika! TİSK : Asgari ücretin değerlendirilmesi için yapılacak toplantıda masada olacağız! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanların “Vatandaşları enflasyonla ezmeyeceğiz” açıklamalarının ardından Temmuz ayında asgari ücrette bir artış daha ön plana çıktı. Toplantı trafiğinin arttığı bu dönemde TİSK Başkanı Burak Akkol, 3 gün önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i ziyaret etti. TİSK’ten bugün yapılan açıklamada,

“Asgari ücreti değerlendirmek için toplantıda masaya oturacağız.” denildi.
Doların yükselmesi, enflasyonun artması, fiyatların art arda artması ve hayat pahalılığı vatandaşların satın alma gücünü azalttı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu noktada devreye girerek, “Vatandaşlarımızı enflasyon altında ezmeyeceğiz. Temmuz ayında üzerinde çalıştığımız uygulamaları açıklayacağız.” Gelişmelerin ardından dikkatler Temmuz ayı için planlanan ek asgari ücret artışına çevrildi. Bakanların ve kurumların toplantı trafiği de arttı.


TİSK ‘TEN BAKAN BİLGİN’E ZİYARET


Bu kapsamda Türkiye İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, 3 gün önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i ziyaret etti. Görüşmede çalışma hayatı ile ilgili konular ele alındı.


“MASADA OLACAĞIZ”


Türkiye İşverenler Konfederasyonu’ndan (TİSK) yapılan son açıklama, müzakerelere ilişkin bilgi verdi. Metinde şu ifadelere yer verildi: “Tüm taraflara çözüm sunan formüller üzerinde birlikte çalışmaya hazırız. Asgari ücretin belirlenmesi için yapılacak toplantıda masaya oturacağız. Asgari ücretin olası bir değerlendirmesini olumlu bir şekilde ele alacağız.”

Diğer yazılar

Exit mobile version