Saç Ekimi Nedir? Kimler Yaptırabilir?

10.09.2021
67
Saç Ekimi Nedir? Kimler Yaptırabilir?

Saç Ekimi Nedir? Kimler Yaptırabilir? Saç dökülmesi, insanların yaşamlarını farklı şekillerde etkileyebilir. Bunun hem fiziksel hem de psikolojik sonuçları insandan insana farklılık gösterir. Genellikle yaşlanmayla ilişkilendirilir. Ancak erken yaşta saç dökülmesinin meydana gelmesi birçok erkek için büyük bir endişe kaynağı olabilir. Erkeklerde en sık görülen saç dökülmesi tipi erkek tipi kelliktir. Saç çözümlerinin bugünlerde moda olmasının nedeni budur. Bu saç dökülmesi çözümleri, cerrahi yöntemlerden (saç ekimi) ameliyatsız prosedürlere (Propecia gibi ilaçlar) kadar uzanmaktadır.

Propecia Saç Ekim Hizmeti Nasıl Yapılıyor?

Saç ekimi, sağlıklı saç köklerini içeren deri greftlerinin kel saçlı deriye nakledilmesini içeren bir tekniktir. Bu teknik, erkek tipi kellik, yüz rekonstrüksiyonu ve yara izi tedavisi için kullanılabilir. Saç ekiminin faydalarından biri de sonuçları anında göstermesidir. Ortalama olarak bir saç ekimi ameliyatını tamamlamak yaklaşık dört saat sürer.

 Ancak küçük bir işlem olmasına rağmen ameliyattır ve kendine özgü bazı riskler taşır. Saç ekimi ile ilişkili en yaygın risk enfeksiyondur. Bazı durumlarda, insanlar kafa derisinde yara izi, kanama ve kistlerden muzdarip olabilir. Her şeyden önce, saç ekimi erkek tipi kelliğin nedenini tedavi etmez; sadece saç köklerinin deri grefti ile değiştirilmesidir.

Erkeklerde Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Erkeklerde saç ekimi nasıl yapılıyor? Saç ekimi gerçekten işe yarıyor mu? En iyi saç ekimi nasıl yapılır? Bütün bunların cevabı yazımızın devamında…

Propecia, etkili erkek saç dökülmesi tedavisi için onaylanmış reçeteli bir ilaçtır. 5-alfa redüktaz adı verilen bir enzim, erkek cinsiyet hormonu olan testosteronu dihidrotestosterona dönüştürür. Dihidrotestosteron seviyesinde dengesizliğe neden olur ve saç köklerini bu hormona duyarlı hale getirerek foliküllerin küçülmesine neden olur. Saç köklerinin bu şekilde küçülmesi, saçı koruma ve yeni saç çıkarma yeteneklerini etkiler. Sonuç olarak, erkekler saçlarını kaybeder ve kafa derisinde kel yamalar oluşur. Propecia’daki aktif bileşen olan Finasteride, testosteronun dihidrotestosterona dönüşümünü önlemek için 5-alfa redüktazın etkisini bloke ederek çalışır.

Propecia saç ekimine göre uzun süreli bir tedavidir ve erkeklerde saç dökülmesinin temel nedenini tedavi eder. Saç köklerinin doğal olarak saç çıkmasını teşvik eder. Bazı durumlarda saç ekimi ameliyatına yardımcı olarak Propecia kullanılmaktadır. Propecia’nın ekilen saçlar üzerinde herhangi bir etkisi olmamasına rağmen, çevredeki saçların korunmasına yardımcı olabilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları hususunda kişiden kişiye değişebildiğini söyleyebilmemiz mümkün. Her bir saç problemi olan kişinin farklı yapı ve şikayetleri olduğu için fiyatlar da bu doğrultu da değişim gösterebilmektedir. İleri seviye kellik problemi yaşayan kişilerin saç ekim süreleri ve fiyatları da o doğrultuda artış göstermektedir.

Kellik sorunu daha az olan kişilerde ise yine fiyat o ölçüde düşecektir. En iyi saç ekim merkezleri konusunda iyi araştırma yaparak, saç ekimi hizmetini en iyi şekilde almaya özen göstermelisiniz. Mutlaka tedaviden önce ilgili merkezle alakalı gerekli ön araştırmayı yapmanızı kesinlikle önermekteyiz.

Yazımızda Saç Ekimi Nedir? Kimler Yaptırabilir? sorularına cevap niteliğinde bilgiler ekledik. Eğer sizlerin de bu konuda fikir ve tavsiyeleriniz olursa mutlaka bizlere yorum bölümümüzden ulaştırın.

Faydalı Olabilecek diğer içerikler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.