lang="tr"> Profesyonel Bursa Halı Yıkama | Eceyle
Eceyle

Profesyonel Bursa Halı Yıkama

Bursa halı yıkama sektöründe yılların tecrübesi ile profesyonel halı yıkama nasıl yapılır, sorusuna bizce cevap vermek istedik. Halı yıkama işinde dikkat edilmesi gereken konular nelerdir. Her halı aynı işlem ve ekipman ile yıkanmaz. Halı yıkama işinde kullanılmakta olan şampuan ve temizlik ürünleri hangi özelliklerde olmalıdır. Halı yıkama işinde maliyet ve müşteri fiyatı nasıl belirlenmelidir. Giriş kısmından anlayabileceğiniz üzere, dışardan göründüğü gibi basit bir iş değildir, profesyonel halı yıkama hizmeti.

Evimizdeki eşyalara ve mobilyalara uyumlu renklerde ve desenlerde satın aldığımız halılar zamanla yıpranabileceği, renklerinin solabileceği ve kirlenebileceği için düzenli olarak halılarımızı temizletmemiz, bakteri ve kirden arındırmamız gerekmektedir. Evimize aldığımız halının türüne ve dokusuna dikkat ettiğimiz gibi halı yıkama işlemini yaptırdığımız şirkete de dikkat etmek gerekir.

Halınızın belirli aralıklarla, yıkanması ve uzun ömürlü olması için en uygun fiyatlardan halınızı yıkayan Bursa Güney Halı Yıkama firmasını tercih edebilirsiniz.

Profesyonel Bursa Halı Yıkama

Bursa Halı Yıkama İşinin İncelikleri Nelerdir?

Halı yıkama nasıl yapılır bilmiyorsanız profesyonel bir halı yıkama hizmeti almadan önce biraz bilgi sahibi olmakta fayda vardır.

Öncelikle profesyonel halı yıkama hizmetinden yararlanmak yerine kendiniz evde halı yıkamayı tercih ederseniz bu işlemin hem uğraştırıcı hem de kullanılan ürün ve su kaynaklı olarak ekonomik olarak daha maliyetli olacağını bilmeniz gerekir. Evde halı yıkamanın kaybettireceği vakit, efor ve ekonomik faktörler göz önüne alındığında halı yıkama hizmetini tercih etmenin daha kârlı olduğu görülecektir. Bunları göz önünde bulundurarak profesyonel halı yıkama nasıl olur diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımızı dikkatle okumanızı öneririz.

Profesyonel Bursa Halı Yıkama

Halı Yıkama Nasıl Yapılmaktadır?

Evlerde yapılan temizlikte halı genelde elektrikli süpürge ile temizlenmektedir. Bu yüzeyde bulunan tozların temizlenmesi anlamına gelmektedir. Oysaki fabrikamızda halı çırpma makinesine alınarak, dokumanın içinde biriken tüm birikintilerden arındırılmaktadır. Bu çırpma işleminden sonra havuzda bekletilen halı yıkama işlemine hazır hale gelmektedir.

Otomatik halı yıkama makinesi halıyı belli bir hızla su ve şampuan bırakan tesisatın altından geçirerek, uygun yıkama fırçalarının olduğu üniteye sevk eder. Arka arkaya iki sıra 8 kafa dönen ve yatay hareket eden fırçalar halıyı derinlemesine yıkamaktadır. Bu yıkama işinin görsek olarak seyretmek isterseniz youtube videolarımıza bakabilirsiniz. Yıkama ünitesinden geçen halı, paralel çalışan, silme aparatı ile üzerindeki, köpük ve su alınır. Son olarak 2 adet fırça merdaneden geçen halı rulo olarak sarılır.

Halı yıkama makinesinde tamamlanan işlem sonrası, ürün yüksek devirde çalışan, santrafüjlü sıkma makinesine alınmaktadır. Bu makine delikli krom içi ile halı yüksek devirde dönerken üzerindeki suyu santrifüjle alt tahliyeden dışarı atmaktadır. Halı bütün bu işlemlerden sonra açılması, kendine gelmesi ve havalanması için akıya alınarak, hijyen sağlanan ortamda cinsine göre 1 ila 2 gün bekletilmektedir. Havalandırma sonrası halı ilk gün ki haline gelir.

Askıdan büyük masalarda açılan halı göz ile derinlemesine kontrol edilir, en küçük detaylara kadar bakılır. Sonuç istenen kriterlerde ise halı poşetine konularak, sevkiyat için hazır hale gelmektedir.

Müşterinin adresinden alındığı andan itibaren, müşteri adına etiketlenen halı, herhangi bir karışıklığa sebebiyet vermemek için teslimata kadar muhafaza edilmektedir.

 Bursa halı yıkama çalışmasının A dan Z ye nasıl yapıldığı konusunda, değerli müşterilerimizi bilgilendirmek istedik. Bütün bu çalışmanın yapılabilmesi için işinizi severek yapmak, deneyimli işini bilen bir ekibe sahip olmak gerekmektedir.

Bursa Güney halı yıkama firması olarak, Yıldırım halı yıkama, Osmangazi halı yıkama, Nilüfer halı yıkama servisinde aynı bölgelerde yerinde koltuk yıkama ve stor, zebra perde yıkama hizmeti de vermektedir. Bursa Güney halı yıkama firması, müşteri memnuniyetinin sektörde kalıcı olmanın, anahtarı olduğu bilinci ile çalışmaktadır. Bursa halı yıkama fiyatları için yaşanan ekonomik gelişmeler doğrultusunda, günlük fiyat almanız en doğrusu olacaktır. Güney halı yıkama, aynı zamanda yerinde koltuk yıkama, stor perde yıkama hizmeti de vermektedir.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Exit mobile version