Akaryakıta İndirim Geliyor!

14.06.2022
1.265
Akaryakıta İndirim Geliyor!

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Brent petrol fiyatları dalgalanmaya devam ederken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle dalgalanıyor. Bu gece gece yarısı benzinde 97 kuruş indirim bekleniyor ve indirimden sonra İstanbul’da benzinin litre fiyatı 27,49 liradan satılacak.
Brent petrol fiyatlarındaki ve dövizdeki değişimlerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takip etmeye devam ediyor.

AKARYAKIT İNDİRİMİ GELİYOR


15 Haziran Çarşamba gününden itibaren benzin grubunda 97 kuruş fiyat indirimi bekleniyor, motorin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor.

İSTANBUL’DA BENZİN 27,49 LİRA’YA SATILDI


11 Haziran’daki 2,18 liralık artışın ardından 28,46 liradan satılan benzinin litre fiyatı, indirimin ardından İstanbul’da 27,49 liradan satılıyor.

PETROL FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?


Akaryakıt fiyatları, Türkiye dahil Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürünlerin ortalama fiyatlarına ve dolar kurundaki değişimlere göre rafineriler tarafından hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda distribütörlerin uyguladığı fiyatlar rekabet ve serbestlik nedeniyle firma ve şehir bazında az da olsa farklılık gösterebilmektedir.

EPGIS HİÇBİR FİYAT DEĞİŞİKLİĞİNİ İPTAL ETMEYİ SEÇTİ


EPDK’nın fiyat değişikliğini açıklayan tek birlik olan EPGIS’e suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava sonuçlanana kadar akaryakıt fiyat değişikliklerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

Diğer yazılar

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.