Leslie ile Evde Yürüyerek Zayıflamak Mümkün Mü?

Çağımızın en büyük problemi: Herkes formda olmak istiyor ancak kimse hareket etmek istemiyor. Hangi spor salonuna yazılmalıyım? Parasını ödesem bile gidebilir miyim? Spor evime mi yakın olmalı işime mi? Bir arkadaş bulmalı mıyım yoksa kendi hür irademle spora gidebilir miyim?

Sorular ve daha fazla sorular sanırım bunların hepsi köprüden önceki son çıkış noktalarımız oluyor. Açıkçası ben de böyle bir kısır döngüde gidip geliyordum ki dedim artık bir şeyler yapmam lazım! Ancak buna ayıracak bütçem yok. Sonra (eminim ki spor yapmak isteyenler bu aşamadan geçmişlerdir) YA VİDEO İZLEYEREK EVDE SPOR NEDEN YAPMIYORUM dedim ve bir video açtım yanlış hatırlamıyorsam karın egzersizleri vardı ve 3 dakika sonra bıraktım. Dedim bu böyle olmayacak ne yapabilirim diye tekrar düşünme evresine girdim.(tabi bu 1 ay kadar daha sürdü uzuuunca düşündüm anlayacağınız 🙂 ) Sonunda daha önceden bildiğim bir kadının programını deneyeyim dedim. Bu videoları kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz 15 dakika, 20 dakika, 45 dakika gibi bir sürü videosu var.

Peki ne yapıyor bu Leslie ablamız?

Arkadaşlar 30 dakikada 3 metrekarelik alanda 3.5-4 km yürümüş oluyorsunuz ve bunlar bayağı hafif tempolu koşu gibi ve inanılmaz terliyorsunuz!

Normalde bu kadar tutkulu yapmam ancak kendi çapında dijital bir bilekliğim var egzersizlerim olarak not ediyor. Ben bir gaza geldim anlatamam. Evde oturup günde toplam 300 adım atmaktansa minimum 4000 adım atıyorum, kendimi iyi ve zinde hissediyorum e buram buram salgılanan endorfin de cabası!

Yediğimiz minicik şeyler için dakikalarca ter dökmemiz her zaman beni üzmüştür…

Ben ilk gün kendime çok yüklenmemek için 15 dakikalık Youtube videosu açtım ve yaptım arkadaşlar ancak unutmayalım ki yağ yakımı 20 dakikadan sonra başlıyor, yani zorlayalım kendimizi! Para vermeden, terli terli yollarda sürünmeden, e bir de bu soğuk havalarda dışarıya çıkmaya üşenmeden sıcacık evimizde giyiyoruz taytlarımızı ve yürüyoruz arkadaşlar!

Siz ter içinde kalırken herkesin gülerek hareketleri yapması ilk başlarda sinirinize dokunacaktır önceden uyarımı yapayım.

Bu ablamız da dünya tatlısı bu arada inanılmaz gaza getiriyor yapabilsem tavana kadar zıplayacağım o kadar diyebilirim. Şimdi 30 dakika yaptıktan sonra acaba 15 dakika daha mı yapsam diye kendimi gaza getirir oldum resmen! Ertelemeyin bir başlayıp deneyin derim, denemesi bedava! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir