lang="tr"> Kokina Çiçeği Bakımı | Eceyle
Eceyle

Kokina Çiçeği Bakımı

Kokina çiçeği bakımı yönünden kolay olan ve aynı zamanda uzun seneler boyunca kullanabileceğiniz bir çiçektir. Canlı bir renge sahiptir ve görüntüsü bakımından son derece hoştur. Soğuğu ve aynı zamanda sıcağı seven bir çiçek değildir. Bu sebepten dolayı daha bulunulan ortamın orta sıcaklıkta olması şarttır.

Aynı zamanda bu çiçek türü çok fazla suyu da sevmez. Bu sebepten dolayı da haftada bir defa sulamanız önerilir. Daha fazla sular sanız kısa zaman içerisinde solabilir ve üreyebilir. Haftada bir defa suladığımız da ve sıcaklık ayarını düzgün bir şekilde yaptığımız da uzun bir zaman solmaz ve çiçeklerini açar.

Vazoda Kokina Çiçeği Bakımı

Kokina dokuma kolay bir çiçek türüdür ve aynı zamanda çok fazla bakıma ihtiyaç duymaz. Vazoda kokina çiçeği yetiştiriyor sanız haftada bir defa sulamanız ve bulunulan ortamın sıcaklığını iyi ayarlamanız onun gelişmesi için yeterli olacaktır. Güneş alan bir yere koyabilirsiniz. Bu çiçeğim büyüyüp gelişmesini sağlar.

Kokina Yılbaşı Çiçeği Bakımı

Kokina çiçeğinin bir diğer ismi de yılbaşı çiçeğidir. Top şeklinde ve kırmızı renge sahip olan bir çiçek türüdür. Kokina yılbaşı çiçeği bakımı ise düzenli bir şekilde mutlaka yapılmalıdır. Kırmızı çiçekler ve aynı zamanda yemyeşili yaprakları mevcuttur ve bu da hoş bir görüntü ortaya çıkartır. Bu çiçeğin bakımı için haftada bir defa sulamanız yeterli olacaktır.

Sulamanın yanı sıra çiçeğim bulunduğu ortamın çok sıcak ve aynı zamanda soğuk olmaması gerekir. Çok soğuk ortamlarda ve hatta çok sıcak ortamlarda kısa bir süre içerisinde solar ve bir daha çiçek açmaz. Bu sebepten dolayı daha bulunulan ortama dikkat edilmelidir.

Kokina çiçeği

Kokinaların Solmaması İçin Ne Yapılmalı?

Kokinaların solmaması için yapmanız gereken ilk olarak bulunulan ortamı iyi ayarlamak olmalıdır. Kokina çiçeği güneş alan bir yerde ve orta sıcaklığa sahip olan bir alanda uzun bir süre solmadan kalabilir. Ancak bu çiçek çok soğuk alanda veya çok sıcak alanda kaldıysa kısa süre içerisinde olabilir ve hatta bir daha çiçek açmayabilir.

Bunun yanı sıra solmaması için haftada bir defa sulamanız gerekir. Çok fazla suyu seven yapıda bir çiçek değildir bu sebepten dolayı da haftada bir defa sulamanız onun için yeterli olacaktır

Kokina Ne Kadar Dayanıklı?

Kokina çok sevilen ve ilgi görülen bir çiçektir. Bulunduğu ortamı güzelleştirir ve canlı çiçekleri mevcuttur. Peki, kokina ne kadar dayanıklı.  Kokinanın bakımları düzenli bir şekilde yapılırsa son derece dayanıklı bir çiçektir ve uzun süre sonradan kalabilir. Eğer sizde kokina cinsinde olan çiçeğinizin uzun süre solmasına istemiyorsanız ve parlak bir yapıda olmasını istiyorsanız bakımlarını ihmal etmeden düzenli bir şekilde bakımlarını yapmalısınız

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Exit mobile version