Kısa Saç Modelleri

23.08.2021
1.529
Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri pek çok kadının tercihi değildir, bu nedenle sık sık görmeyiz. Özellikle kısa saç kestiren kadınlar olarak çok çabuk pişman olabilmekteyiz. Bu bizde büyük bir travma yaratıyor ve derhal saç uzatan ürünlere başvurmayı deniyoruz. Ancak artık yeni stiller denemenin zamanı geldi! Özellikle 2021 yılında kısa saç modelleri öne çıkıyor ve modaya ayak uydurmak adına cesur adımlar bizleri bekliyor.

Her şeyden önce kısa saç demek büyük bir rahatlık demek. Özellikle yaz aylarında! Saatlerce bakım yapma, kurutma ve şekil verme işlemlerinden tamamen kurtulmanızı sağlar. Buna ek olarak da yaz aylarında terleme, fön bozulması ve kırılma gibi dertlerden bizi kurtarır. Ayrıca kısa saç düşünüldüğü kadar kadınlara maskülen özellikler katan bir yapıya da sahip değildir. Şimdi önyargılardan kurtulma ve cesur seçimler ile yeni bir stile merhaba zamanı! Yazımızın devamında sizlere en çok yakışacak ve yüz hatlarınızı ön plana çıkaracak kısa saç modellerini derliyor olacağız.

Kısa Saç Modelleri Kadın

Eğer kısa saç modelleri görünce başka kadınlarda beğeniyor ancak kendinize yakıştıramıyorsanız, tam olarak doğru adrestesiniz. Bu yazımızda farklı kısa saç modelleri üzerine bir takım incelemeler yaparak doğru tarzı bulmanıza yardımcı olacağız. Öncelikle eğer kısa saç ve kâkülü birbirine yakıştıran kadınlardan iseniz bunun çok doğru bir seçim olduğunu söylemekte yarar vardır. Kısa saç ve kâkül adeta ayrılmaz ikili gibidir. Radikal bir karar ile kuaföre koştuğunuzda mutlaka uygulamak isteyeceğiniz adımlardan biri de ardından kâkül kestirmektir. Buna ek olarak eğer ince telli saçlarınız var ise hafif su dalgası ile fön çektirmek saçlarınıza daha havalı bir görüntü katacaktır. İddia ediyoruz yeni stilinize hayran olacaksınız.

Eğer yüzünüz küçükse ve kâkülün sizi hem yaş olarak hem yüz yapısı olarak daha küçük göstereceğini düşünüyorsanız, yine de vazgeçmeyin. Kâkül kullanmadan da havalı ve yenilikçi bir tarza sahip olmak mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken saç tipinize uygun boyutta saçlarınızı kestirmek ve yine hafif dalgalı bir fön çektirmek. Özellikle çene hizasında kesilen ve bob tarzı kesim denilen saç stili ile modern bir havaya kavuşabilirsiniz. Bu saç stili ile en çok yakışan model ise saçların hafif yandan ayrılmış olarak taranmasıdır. Bu görünüm hem uğraşılmış gibi bir izlenim yaratacak hem de aslında çok da uğraşmadan size havalı bir saç stili sağlamış olacaktır.

Kısa Saç Modelleri Erkek

Erkekler açısından kısa saç modelleri durumu aslında kadınlarda olduğu gibidir. Kısa saç hem uğraş gerektirmez hem de erkekler açısından oldukça klasik ve şık bir görünümün anahtarı olur. Erkeklerde uzun saç hem bakımı hem de şekillendirmesi açısından oldukça riskli bir modeldir. Bu nedenle erkeklerin çoğu kısa saç tercih eder. Kısa saç modelleri biraz jöle ya da wax kullanımı ile mükemmel sonuçlara ulaştırabilir. Erkekler için kısa saç modeli belirlerken dikkat edilmesi gereken husus kuaföre danışmaktır. Bu nedenle saç kestirmeden önce mutlaka kuaförünüze danışın. Kuaförünüz mutlaka yüz şeklinize ve saçınızın yapısına göre tercihlere sizi yönlendirecektir. Böyle bir tercih sonucunda ise istediğiniz modele size en yakışacak şekilde ulaşmış olursunuz.

Küt Saç Modelleri

Kısa saç modelleri arasında küt saç modeli yıllardır değişmeyen bir saç modası olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle 2021 yılının vazgeçilmez trendlerinden biri olmuş durumda. Buna karşın eğer size yakışıp yakışmaması konusunda çekinceleriniz varsa hemen bir kenara bırakın. Çünkü doğru saç kesimi ve doğru şekillendirme ile küt saçın yakışmadığı kadın yoktur. Öncelikle eğer yüzünüz küçükse ve olduğundan daha uzun görünmesini istiyorsanız mutlaka ortadan ayırmayı deneyin. Fakat eğer daha keskin ve belirgin yüz hatlarına sahipseniz de tam tersini uygulayarak saçınızı yandan ayırmayı deneyebilirsiniz. Bu durum yüz hatlarınızın daha yumuşak görünmesine olanak sağlayacaktır. Biraz önce değindiğimiz gibi eğer uzun bir alın yapınız var ise kâkül kestirerek bu görüntüden uzaklaşabilirsiniz. Yine de unutmayın ki kâkül bakımı zor bir modeldir ve beğenilmediği takdirde uzatması sıkıntılı bir süreçtir. Tüm bu tavsiyeler neticesinde soluğu hemen kuaförde alın, emin olun ki doğru saç kesimi ile kendinizi daha çok beğenecek ve daha modern bir görünüme kavuşacaksınız.

Faydalı Olabilecek Diğer İçerikler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.