KALICI OJE/JEL OJE UYGULAMASI

Arkadaşlar selaamm! Şu zamanın popüler uygulamalarının birinden bahsetmek isterim. Hemen hemen herkesin ellerinde de görür olduk. Peki bu kalıcı oje veya jel oje nedir, kullanımı ve uygulaması nasıldır biraz bilgi vermek isterim.

Arkadaşlar ben Haziran’dan beri tutkunuyum bu işin ve iddia ediyorum bir yaptırdıktan sonra vazgeçilmesi neredeyse imkansız hale geliyor. Elleriniz sürekli bakımlı, manikürlü ve ojeli! Var mı daha iyisi? Açıkçası ben saç makyaja ne kadar düşkün olsam da oje işin içine girdi mi sıkılıyorum. Kat kat süür bekle vallahi zor geliyor. Bir de sürdüğün gibi kurumadı mı çat bozuluyor… Gitti mi tüm emekler… Neyse arkadaşlarım uygulama kısmına gelmek istiyorum yine çenem düştü benim.

Şimdi öncelikle daha öncesinde de bu uygulamadan yaptırdığım için çıkarma işlemiyle başladık. Bu işlem de bir makine aracılığı ile oluyor, aşağıda bu çirkin görseli paylaşıyorum affınıza sığınarak.

Sonrasında kuru manikür devreye giriyor arkadaşlar. Aynı işlem ile tırnak diplerindeki etler temizleniyor. Sonrasında bitmek bilmeyen bir törpü aşaması var ki dillere destan. Sonunda ilk oje adımımıza başlıyoruz. Öncelikle yağ arındırıcı bir şey sürüyorlar ama özenli değil hatta gelişigüzel diyebiliriz. Sonrasında işlem öncesi bu kalıcı oje veya jel oje için baz kullanılyor. Bu özenli sürülüyor aynı oje sürer gibi.

Sonrasında jeli uyguluyorlar gayet özenli bir şekilde sürülüyor bu işlemde işin içine ojelerin hızlı kurumasını sağlayan minik makineler devreye giriyor. Bir el sürülürken diğer el o makinenin içinde kurumaya bırakılıyor.

Sonrasında 2 kat oje sürülüyor aynı şekilde kurutucuya yerleştiriliyor gayet pratik bir şekilde kuruyor. En son olarak koruyucu bir kat oje sürülüyor bu oje şeffaf bu arada en son dip tırnak bakımı yapılıyor veee sonunda bu harika bakımlı tırnaklar!

Arkadaşlar gerçekten güzel ve sağlıklı uygulama olduğunu düşünüyorum. Jel ojeyi tercih etmemin sebebi tırnaklarımın çok kırılıyor olması bu şekilde daha kuvvetli tırnak elde etmiş oluyorum. Ancak böyle bir durumunuz yok ise kalıcı oje de aynı etkiyi gösterecektir. Ben bu uygulamayı Niz Nail’de yaptırıyorum, Akasya avm’nin konutlarında tatliş yerleri var. İnstagram’dan inceleyebilirsiniz.

Şimdilik benden bu kadar! Kalın sağlıcakla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir