Kalıcı ipek kirpik nedir? Nasıl yapılır?

12.09.2021
2.341
Kalıcı ipek kirpik nedir? Nasıl yapılır?

Kalıcı ipek kirpik nedir? Nasıl yapılır? Günümüzde  oldukça yaygınlaşmış olan güzellik alanındaki yeniliklerden bir tanesi ipek kirpik kullanımıdır. İpek kirpik uygulaması doğal kirpikleri yeterince gür ve uzun olmayan kadınlar tarafından çok daha fazla tercih edilmektedir. Öte yandan kirpiklerinden oldukça memnun olan ancak daha dolgun ve yoğun görünümlü kirpik görüntüsünden hoşlanan kadınlar da elbette ipek kirpik uygulamasını tercih etmektedirler.

İpek kirpiğin belki de en büyük avantajlarından bir tanesi rimel  kullanma ihtiyacını ortadan kaldırılmasıdır diyebiliriz. Bu nedenle birçok kadın tarafından tercih edilen ve gitgide daha popülerleşen bu uygulama ile ilgili kalıcı ipek kirpik nedir ve nasıl yapılır sorularınızı  cevaplama kadına bugünkü yazımızla sizlerleyiz. 

İpek kirpik uygulaması saf ipekten üretilmiş takma Kirpiklerin üst göz kapağında bulunan gerçek kirpiklere tek tek Medikal bir yapıştırıcı yardımıyla yapıştırılması uygulamasıdır. Uygulama sonrasında takma ipek kirpikleriniz Tıpkı gerçek kirpikleriniz gibi oldukça doğal görünmenize ve etkileyici bakışlara sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Peki Kalıcı ipek kirpik nedir? Nasıl yapılır? Kaç ay kullanılır? Tüm bu soruların cevaplarına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Kalıcı ipek kirpikler  nasıl yapılır?

Yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere saf ipekten üretilen kirpikler tek tek büyük bir özen  ve dikkatle bu işlem için özel olarak hazırlanmış ipek kirpik yapıştırıcısı kullanılarak üst göz kapağınızdaki  Kirpiklerin arasına yapıştırılır.  Uygulama süreci ne kadar yoğunlukta kirpikler yaptırmak istediğinize göre kısa veya uzun sürebilir.

Takdir edersiniz ki Kirpiklerin Tek Tek doğal kirpiklerinize yapıştırılması oldukça hijyen isteyen ve emek verilen bir uygulamadır. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz ipek kirpik uygulamasını  daha sakin ve Aceleniz in olmadığı bir günde yaptırmanızdır.  Ancak eğer kalıcı ipek kirpik uygulaması genellikle ne kadar sürer diye merak ediyorsanız  bu surenin en az 2 saat olduğunu belirtmekte fayda var.

ipek-kirpik-nedir-2-min-1

İpek kirpik kaç ay kullanılır?

Kalıcı ipek kirpik uygulaması yaptırmayı düşünen kadınların aklında oldukça yaygın olarak merak ettikleri ipek kirpik kaç ay kullanılır sorusunun cevabı da yazımızın bu kısmında. Elbette her türlü cilt bakımı veya güzellik uygulamasında olduğu gibi kalıcı ipek kirpik uygulaması Sonrasında da kirpiklerimize Nasıl ve ne kadar iyi baktınız onları ne kadar süre kullanacağınız da oldukça belirleyici bir nokta. 

Uygulamayı yaptırdınız yerdeki uzmanların Tavsiyelerine dikkat ettiğiniz ve bakımlarınızı  aksatmadığınız süreceğim İpek kirpikler Yaklaşık 3 ay kadar dayanabilmek dedir. Ancak hepimiz farklı kirpik büyüme süreçlerine sahibiz. Bu nedenle herkes için ayna ve ortak bir kalıcılık süresinden bahsetmek çok da doğru olmayacaktır.

İpekten yapılma Kirpik zararlı mıdır?

  İpek kirpik yaptırmak isteyen birçok kadının doğal kirpiklerine zarar geleceği şeklinde endişeleri var. İpek kirpiğin elbette bazı olası riskleri bulunur. Örneğin kirpik dibine uygulanan Medikal ve özel hazırlanmış kirpik yapıştırıcısının Bir yan etkisi olarak kirpiklerimiz daha sık dökülebilir veya genel olarak cılızlaşabilir. Bu nedenle açıkçası daha çok seyrek kirpiklere sahip kadınlar tarafından tercih edilen bu uygulama bazen de başlangıçta kinden çok Daha seyrek kirpiklerinin olmasına yol açabiliyor.

 Ayrıca ipek kirpik uygulaması yaptıranlar çoğu zaman rimel uygulamasından Kurtulmuş olduklarını düşünseler de zaman zaman Makyaj yaparken yine de rimel kullanmak isteyen biliyorlar. İşte böyle bir durumda rimelin  ipek kirpiklere uygulanmaması gerekiyor. Tüm bunlara ek olarak yoğun göz makyajlarından ve sonrasındaki temizlenme sürecinden kaçınmak gerekiyor. Gözleri ovuşturmamak, ipek kirpiklerin düzgün görünmeleri için onları sık sık taramak Ve açıkçası yüzünüzü yıkarken dahi bir parça dikkatli olmak zorunda kalabilirsiniz. Tabii ki tüm bu özeni ve dikkati göstereceğimizden eminseniz ipek kirpik uygulamasını Dilediğiniz şekilde yaptırabilirsiniz.

İpek kirpikabdest geçirir mi?

 İpek kirpik uygulaması yapılırken kullanılan yapıştırıcı maddenin abdest almanıza mani olup olmadığını merak ediyorsanız sizler için bunu da araştırıp yazımıza ekledik. Birçok âlim ve din adamı ipek kirpik veya saç ekleme uygulamalarını caiz görmemişlerdir. Abdest alırken ipek kirpik engel olur mu diye düşündüğümüzde ise abdestin aşamalarına odaklanmak ve buna göre bir sonuca varmak daha doğru olacaktır. Zira abdest alırken yüz yıkamak farz olduğundan mantıken takma kirpiğin yapıştırıldığı noktalara su değmemiş olacak ve bu durum abdeste mani olacaktır. 

İpek kirpik yorumları

Bütün güvenlik uygulamalarında olduğu gibi kadınlar herhangi bir işlem yaptırmadan önce diğer kadınların bu işlemi yaptırıp yaptırmadığını memnuniyet derecesi ne ve genel anlamda deneyimlerine okumak ve bilmek istemektedirler. Bu nedenle ipek kirpik uygulamasında da bu uygulamayı yaptıran kadınların deneyimlere ve yorumları henüz Bu süreçten geçmemiş bir kadın için oldukça yol gösterici olacaktır.

İpek kirpikle ilgili belki de en çok endişe edilen konulardan birisinin doğallık olduğundan bahsetmiştik. Kimi zaman ipek kirpik uygulamasının sonunda beklediği doğal görünüme ulaşamamış kadınlar mevcut. Öte yandan hiçbir sorun yaşamayan oldukça iyi deneyimler yaşadıklarını aktaran kadınlar da var elbette. Bu nedenle kendi araştırmalarınız sonucunda en doğru kararı verebilecek olan yine sizsiniz. Araştırmanızı yapıp bir kirpik uzmanıyla görüştükten sonra kararınızı vermenizi öneriyor ve size sağlıklı, güzel günler diliyoruz.

Yazımızda Kalıcı ipek kirpik nedir? Nasıl yapılır? Gibi soruların cevaplarını vermiş olduk. Sizlerin de bu konu hakkında tavsiyeleriniz ve uzman ışığında verebileceğiniz bilgiler varsa bizlere yorum kısmımızdan ulaştırabilirsiniz.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.