Gizemli Okyanus Mavera Macerası Masalı

14.04.2024
362
Gizemli Okyanus Mavera Macerası Masalı

Gizemli Okyanus’un Maverası

Bir zamanlar, derin okyanusun engin sularında, parlak mavi bir balık yaşardı. Adı Mavera’ydı. Mavera, diğer balıklardan farklıydı. Onun pulları, gök mavisi rengindeydi ve güneş ışığında parıldayan mor ışıklar saçardı. Mavera, okyanusun en bilge balığıydı. Herkes, onun bilgelik ve yardımseverliğinden bahsederdi.

Bir gün, okyanusun dengesi bozuldu. Büyük bir buz dağı, normalde sıcak sularda yaşayan bir buzul yaratığının geldiği işaretini veriyordu. Diğer balıklar panik içindeydi. Sularında böyle bir yaratığa yer olmadığını düşünüyorlardı. Ancak Mavera, korku yerine çözüm aramaya karar verdi.

Mavera, uzun bir yolculuğa çıktı ve buz dağının yanına vardı. Orada, buzul yaratığına rastladı. Bu yaratık, devasa bir buz kılıcıyla dalgaları donduruyordu. Mavera, korkusuzca yaklaştı ve yaratıkla konuşmaya başladı.

“Neden buradasınız?” diye sordu Mavera.

Buzul yaratığı, soğuk bir sesle cevap verdi: “Benim sıcak bir yuvaya ihtiyacım var. Diğer sular artık bana ağır geliyor.”

Mavera düşündü ve sonra bir çözüm buldu. “Gelin,” dedi, “sizi sıcak sularımıza götüreyim. Ancak dalgaları dondurarak değil, bizimle birlikte yaşayarak.”

Buzul yaratığı şaşırdı. “Ama sizin sularınız benim için çok sıcak olacak,” dedi.

Mavera tebessüm etti. “Sıcaklık, sevgi ve kabul ile gelir. Siz de bizimle birlikte yaşayarak bu sıcaklığı hissedebilirsiniz.”

Buzul yaratığı, Mavera’nın teklifini kabul etti.  Onu diğer balıkların yanına götürdü ve buzul yaratığı, yeni sıcak yuvasında mutlu oldu. Artık o da okyanusun bir parçasıydı ve dalgaları dondurmak yerine, onları sevgiyle ısıtıyordu.

Mavera, diğer balıklara gösterdi ki, herkes farklı olabilir ve farklılıklarımız bizi bir araya getirebilir. En büyük güç, sevgi ve anlayışla birlikte gelir.

Ve o günden sonra, Mavera ve buzul yaratığı, okyanusun en iyi dostlarıydı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.