lang="tr"> Dolar Güne Yükselişle Başladı! EURO ve STERLİN'de Durum Ne? | Eceyle
Eceyle

Dolar Güne Yükselişle Başladı! EURO ve STERLİN’de Durum Ne?

Dolar Güne Yükselişle Başladı! EURO ve STERLİN’de Durum Ne? Dün piyasaları 17.24’ten kapatan dolar/TL paritesi, Fed’in faiz kararının yeni güne yükselişle başlamasının ardından 17.29’dan işlem görüyor.
Dolar/TL dün düşüş trendinde hareket etti ve günü bir önceki kapanışa göre yüzde 0.19 düşüşle 17.24’te kapattı.
Dolar/TL yeni gün saat 10:34 itibarıyla yüzde 0,3 değer kazandıktan sonra 17,29’dan işlem görüyor.

EURO VE STERL’DE SON DURUM


Aynı dakikalarda Euro/TL sterlin bazında yüzde 0,2 düşüşle 17,97 ve yüzde 0,7 düşüşle 20,86’dan satış yapıyor. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) dün faiz oranlarını 75 baz puan artırarak 1994’ten bu yana en hızlı şekilde artırmasıyla dolar endeksi 104,6’ya gerilese de bugün yeniden 105,3’e yükseldi.


FED ORAN ARTIŞI SONRASI ANALİST YORUMU


Euro/dolar paritesi de, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) ülke borcu krizine ilişkin endişeleri durdurmak için yeni bir araç geliştirildiğini açıklamasının ardından bir önceki kapanışa göre yüzde 0,5 düşüşle 1,0395 seviyesinde alıcı buluyor. Analistler, para politikasına ilişkin belirsizliklerin ve alınan tedbirlerin enflasyonla mücadele kararlılığının altını çizmesiyle risk iştahının arttığını söyledi.

Analistler, bugünkü İngiltere Merkez Bankası ve yarınki Japonya Merkez Bankası toplantılarından çıkacak kararların fiyat oluşumunu netleştireceğine dikkat çekerek, döviz ve tahvil piyasalarında oynaklığın devam edeceği konusunda uyarıyorlar. Analistler, bugünün veri gündeminde yurtiçi konut fiyat endeksi ve ABD konut başlangıçları, inşaat izinleri ve yurtdışında haftalık işsizlik başvurularının öne çıktığını ve teknik olarak 105.6’nın direnç, 104.2’nin dolar endeksi için destek olduğunu belirttiler. vakanın bu olduğunu bildirdi.

Diğer yazılar

Exit mobile version