lang="tr"> Bu Kan Grubuna Sahip Olanlar Dikkat! Hastalıklara Karşı Daha Dirençsizler | Eceyle
Eceyle

Bu Kan Grubuna Sahip Olanlar Dikkat! Hastalıklara Karşı Daha Dirençsizler

Bu Kan Grubuna Sahip Olanlar Dikkat! Hastalıklara Karşı Daha Dirençsizler ! Bilim insanları kan grupları konusunda önemli bir çalışmaya imza attı. Araştırmaya göre, AB kan grubuna sahip kişilerin bunama ve kansere daha yatkın olduğu bulundu.
Uzmanlar, geniş bir kitlenin ilgisini çeken kan grupları ve hastalıklar arasındaki ilişkiyi belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Dünyaca ünlü Neurology dergisinde yayınlanan bir makalede kan grupları hakkında yeni bilgiler verildi.

Bu Kan Grubuna Sahip Olanlar Dikkat! Yüzde 82 Daha Yüksek Çıktı!


Bu Kan Grubuna Sahip Olanlar Dikkat! Araştırmaya göre, AB kan grubuna sahip kişilerin demans geliştirme olasılığı diğer kan gruplarına sahip kişilere göre yüzde 82 daha fazlaydı. AB kan grubuna sahip kişilerde, kanın pıhtılaşmasına neden olan faktör VII proteininin daha fazla olduğu bulunmuştur.

DİĞER RİSKLERDE DE ÖNDELER

Bu Kan Grubuna Sahip Olanlar Dikkat! Bilim adamları ayrıca AB kanına sahip kişilerin başka hastalıklara yakalanma olasılığını da araştırdı. Buna göre AB kan grubuna sahip kişilerin başta kanser olmak üzere diğer hastalıklara karşı daha duyarlı oldukları tespit edildi. AB kanı olan kişilerin daha fazla meyve ve sebze tüketmesi önerilmiştir.

Diğer içerikler

Exit mobile version