Araç sahiplerinin dikkatine! Benzin Fiyatları Yine Uçtu !

Araç sahiplerinin dikkatine! Benzin Fiyatları Yine Uçtu !

Araç sahiplerinin dikkatine! Benzin Fiyatları Yine Uçtu ! Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının artması ve döviz kurundaki artışın devam etmesi ile akaryakıt fiyatları yükselmiştir. Bu gece gece yarısı benzin fiyatı 2 lira 21 kuruş arttı. Zam sonrası benzinin litresi İstanbul’da 28,44’e, Ankara ve İzmir’de ise 28,57’ye yükseldi.
Brent petrol ve döviz kurlarındaki yükseliş akaryakıt fiyatlarına yansımaya devam ediyor. Son akaryakıt zamlarına bir yenisi daha katıldı. Bu gece gece yarısı benzin fiyatı 2 lira 21 kuruş arttı.

Bir Litre Petrol Kaç Lira Oldu?


Zam sonrası İstanbul’da satılan benzinin litresi 26.23’ten 28.44’e yükseldi. Ankara ve İzmir’de benzin litresi 26.36’dan 28.57’ye yükseldi.

Benzin Fiyatları Nasıl Hesaplanır?


Akaryakıt fiyatları, Türkiye dahil Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürünlerin ortalama fiyatlarına ve dolar kurundaki değişimlere göre rafineriler tarafından hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda distribütörlerin uyguladığı fiyatlar rekabet ve serbestlik nedeniyle firma ve şehir bazında az da olsa farklılık gösterebilmektedir.

EPGIS FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ İPTAL ETMEYİ SEÇTİ


EPDK’nın fiyat değişikliğini açıklayan tek sendika olan EPGİS’e suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava sonuçlanana kadar akaryakıt fiyat değişikliklerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

Diğer içerikler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.