lang="tr"> Antoryum Çiçeği Bakımı - Eceyle
Site icon Eceyle

Antoryum Çiçeği Bakımı

antoryum çiçeği bakımı

antoryum çiçeği bakımı

Antoryum çiçeği bakımı son derece kolaydır ve kolay olması sebebiyle ve aynı zamanda görselinin güzel olması nedeni ile çok fazla tercih edilir. Bu çiçek arum familyasına aittir. Bunun yanı sıra flamingo çiçeği, antoryum çiçeği ve kuyruk çiçeği olarak da bilinmektedir. Çiçekleri kırmızıdır ve aynı zamanda şekli ise kalp gibidir. Orta bölgesi sarı ve yeşil renklidir. Çiçekleri büyük yapıya sahiptir.

Antoryum çiçeği bakımı kapsamında, genellikle kırmızı rengi bulunsa da mor pembe ve beyaz renkleri ne de rastlanılmaktadır. Nemli gölge ve aynı zamanda sıcak ortamlarda da kısa süre içerisinde büyük gelişmektedir. Düzenli bir şekilde çiçek kısımlarını kestiğinizde ise daha fazla büyük gelişirler. En az 20 derece en fazla ise 28 derece ortamda bulunmalıdırlar. Suyu çok seven bir yapısı olduğundan dolayı haftada bir iki defa sulamanız gerekmektedir. 

Antoryum Çiçek Bakımı

Antoryum çiçeği parlak yapıya sahiptir ve oldukça hoş bir görüntüsü vardır. Genellikle bahçelerde ve evlerde bakılır. Çiçeğin bakımı yapılırken doğrudan su vermek yerine püskürtme yöntemi ile suyu vermeniz çiçeğin bakımı açısından daha iyi olacaktır. Aynı zamanda en az 20 derece olan ortamda durmalıdır. Doğrudan güneş sevmese de bulunduğu ortamın gün ışığı alması çiçeğin gelişmesi için iyi olacaktır.

Antoryum Çiçeği

Beyaz Antoryum Çiçeği Bakımı

Genellikle kırmızı antoryum çiçeğini rastlanılır. Fakat bu çiçeklerin beyaz renkleri de mevcuttur.

Antoryum Kaç Günde Bir Sulanır?

Antoryum bitkisi görüntüsü bakımından güzel olduğu için tercih edilen bir çiçek türüdür. Peki, antoryum kaç günde bir sulanır? Suyu seven bir bitki çeşidi olduğu için haftada 2 defa sulamanız çiçeğinizin büyüyüp gelişmesi için son derece önemli olacaktır

Antoryum Çiçeği Neyi Sever?

Antoryum çiçeği güneş ışığını ve nemli ortamları çok sevmektedir. Aynı zamanda suyu da çok sevdiği için haftanın iki günün sulamanız gerekir. Düzenli bir şekilde suladığımız da kısa süre içerisinde gelişip çiçeklerini açar

Antoryum Çiçeği Neden Solar?

Antoryum çiçeği düzenli bir şekilde bakımı yapılan ise uzun ömürlü olur. Peki, antoryum çiçeği neden solar? Bakımı düzenli bir şekilde yapılmaz ise ve aynı zamanda yeteri kadar sulanmaz ise kısa zaman içerisinde solabilir.

Antoryum Ne Kadar Su İster?

Antoryum çiçeği suyu çok sevdiği için haftada 2 defa su ister. Solmaması ve büyüyüp gelişmesi için mutlaka düzenli bir şekilde  sulamanız gerekir.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Exit mobile version