lang="tr"> Ankara'da Sel Felaketi! Birkaç Gündür Yağan Yağmur Hayatı Felç Etti! | Eceyle
Eceyle

Ankara’da Sel Felaketi! Birkaç Gündür Yağan Yağmur Hayatı Felç Etti!

Ankara’da Sel Felaketi! Birkaç Gündür Yağan Yağmur Hayatı Felç Etti! Ankara’da birkaç gündür yoğun yağış hayatı felç etti. Öğleden sonra tüm şehri etkisi altına alan yağmur etkisini gösterirken vatandaşlarda sıkıntı yarattı. Bazı binaların çatıları uçtu, bazı araçlar sular altında kaldı.
Ankara’da yoğun yağış ve dolu nedeniyle alt geçitler sular altında kalırken, su seviyesinin yükselmesiyle trafik felç oldu. Bazı binaların çatıları yırtıldı.

Ankara’da Sel Felaketi! “MAHSUR KALAN 3 ÇOCUK KURTARILDI”


Ankara’da Sel Felaketi! İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Saat 16.00 itibarıyla itfaiyeye 1.378, AFAD’a 159 ihbar, 112’den fazla ağaç devrilmesi, çatı devrilmesi, toprak kayması, sel, sel, tıkanma ihbarı geldi. mağara vb. mahsur kalan 3 çocuk kurtarıldı. Gelgitlere kapılmayın. AFAD ve JAK ekiplerine talimat verildi” dedi.


ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN UYARI


Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Ankara’da başlayan ve merkeze yönelik olan gök gürültülü sağanak yağışların akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. İl yönetimimiz 1277 araç ve tüm birimlerinde 3138 personel ile teyakkuz halinde. Yağışların olası olumsuz etkilerine karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalarını rica ediyoruz. söylendi.

MANSUR YAVAŞ: HAYAT KAYBI YOK


Ankara’da Sel Felaketi! Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kenti etkisi altına alan yağışlarla ilgili son durumla ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı. Yavaş, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bugün yapılan turuncu uyarı sonucunda, fırtına ile birlikte Ankara merkezde görülen gök gürültülü sağanak yağış nedeniyle 300 bölge, 35 ağaç devrildi ve 23 çatıda su baskını, 3 güç direkler devrildi.

35 vatandaşımız kurtarıldı. Ankara’da Yağmur’ ülke genelinde etkili oldu. Bölgede 1277 araç ve 3138 personel görev yapıyor. Tacizi kaldırmak için 153 numaramızı arayabilirsiniz. Yağış Salı gününe kadar devam edecek. Şans eseri şu ana kadar bize herhangi bir ölüm bildirilmedi. ifadeleri kullandı.

Diğer içerikler

Exit mobile version