lang="tr"> Ahmet Apa Diyeti | Eceyle
Eceyle

Ahmet Apa Diyeti

Ahmet Apa diyeti son zamanlarda en çok tercih edilen diyet türlerinden biri haline geldi. Ahmet apa diyeti seviye 1 yasak listesi ile zayıflamak mümkün olmaktadır. Bunun için elbette ki kurallara uymak son derece önemlidir.

Genel olarak zayıflamak isteyen kişilere; diyet listesi tavsiye edilmektedir. Peki diyet neye göre belirlenir? Birçok sebebe bağlı olarak diyet listeleri değişir. Yani diyet listelerinde belirlenen ölçüler kişinin yapısına ve kilosuna göre farklı olmaktadır. 

Hem sağlıklı olmak hem de kısa zaman içerisinde kilo vermek isteyen kişiler ilk olarak Ahmet apa diyeti listesi kapsamında araştırma yapar. Çünkü bu listeleri düzenli bir şekilde uygulayanlar yağ yakımına sebep olduğunu ve kilo verdirdiğini söylemektedir.

Ahmet Apa Seviye 1 Yasak Listesi ile Kilo Verenler Var mı?

Ahmet apa seviye 1 ile kilo verenler kadınlar kulübü tarafından merak edilen ve araştırılan bir konudur. O zaman biz sizlere merak ettiğiniz bu konu hakkında bilgi verelim. Öncelikle 1.seviye diyet listesini uygularken dikkatli olmanız gerekir.

Karnınızın tamamı doymamalıdır. Bu sizin hem kilo almanıza hem de kendinizi rahatsız hissetmenize sebep olur.  Eğer acıktığınızı hissederseniz yapacağınız şey hareket etmek olmalıdır. İlk zamanlar sıklıkla acıkabilirsiniz, fakat bunu kontrol aylında tutmayı başarırsanız, hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.  Yemeklerin içerisine tuz atmayın.

Çünkü tuz sağlıksızdır ve aynı zamanda vücudunuzun şişmesine ve kilo almanıza sebep olur. Her akşam yemeklerden sonra egzersiz ve bunun ardından yürüyüş yapın.  Akşam yemeğini yedikten en fazla 4 saat sonra uykuya geçiş yapmanız gerekmektedir.

Ahmet apa 1. Seviye kaç gün olacak? 1. Seviye diyete başladıysanız ilk 28 günlük bu süreci başarılı bir şekilde bitirmeniz gerekmektedir. Peki, nelerden uzak durmak gerekir? Hangi besinler bu dönemde yasaktır? İzin verirseniz hemen açıklayalım. İşte Ahmet apa seviye 1 neler yasak sorusunun cevabı şu şekledir

Bu diyeti yaparken bu besinleri tüketmemeniz gerekmektedir. Peki, hangi besinlerin tüketimini gerçekleştirmek zararsızdır. Çünkü ahmet apa diyetinde genellikle vejeteryan beslenme şekli vardır. Şimdi de sizlere tüketebileceğiniz besinlerden bahsedelim. İşte Ahmet apa diyetinde tüketebilecekleriniz;

Ahmet apa diyeti seviye 1 yasak listesi Rejim 2 Diyeti Nedir?

Ahmet apa diyeti seviye 2 kilo vermek için etkili bir diyettir. Ancak yalnızca kilo vermenizi sağlamaz.  Bu diyet listesinde sağlıklı besinler olduğu için sağlığınızı da olumlu bir şekilde etkiler ve sağlıklı olmanıza sebep olur.  

Bu diyeti düzenli bir şekilde uygularsanız hedeflediğiniz kiloya en kısa zaman içerisinde sağlıklı bir şekilde gelebilmeniz mümkündür.  Şimdi sizlere rejim 2 diyeti için örnek bir menü söyleyeceğiz. Öncesinde; sabah kahvaltının 10.00 da öğle yemeğinin 13:00 da akşam yemeğinin ise 19:00 da yenilmesi gerekir.

1.gün

Kahvaltı için şekersiz Türk kahvesi

Öğle yemeğinde 5-6 tane hurma

Akşam yemeğinde çiğ köfte, kısır, bulgur pilavı

2.gün

Kahvaltıda şekersiz Türk kahvesi

Öğle yemeğinde avokado, yeşillik, 5 tane zeytin ve kaşar peyniri

Akşam yemeğinde buğday pilavı, bulgur pilavı, kısır, chia tohumu yada çiğ köfte

3.gün

Kahvaltı için şekersiz Türk kahvesi

Öğle yemeğinde menemen ya da 1 tane haşlanmış yumurta

Akşam yemeğinde bulgur pilavı ya da kısır

4.gün

Kahvaltıda şekersiz Türk kahvesi

Öğle yemeğinde 4 tane incir

Akşam yemeğinde bulgur pilavı

5.gün

Kahvaltı için Türk kahvesi

Öğle yemeğinde bir küçük kase kuru yemiş

Akşam yemeğinde çiğ köfte

6.gün

Kahvaltı için şekersiz Türk kahvesi

Öğle yemeğinde bir küçük kâse kavrulmayan kuru yemiş

Akşam yemeği için ise bulgur pilavı

7.gün

Kahvaltı için şekersiz Türk kahvesi

Öğle yemeği için 1 avuç badem, ceviz ya da fındık

Akşam yemeği için bulgur pilavı veya kısır

Ahmet Apa Seviye 4 Kaç Gün?

Ahmet apa diyeti yorumları birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Çünkü bu diyet listesi seviye seviye gitmektedir. Düzenli olarak yapılır se ciddi faydalarını görebilmeniz mümkündür. Peki, Ahmet apa seviye kaç gün olmaktadır? 

Toplam olarak 3 hafta sürmektedir. Bu diyet seviyesinde haftanın üç günü yani 36 saat kadar oruç tutulacaktır. Oruç olduğunuz günler dışında ise normal Ahmet apa diyetini uygulamanız gerekmektedir. Bu seviye de inanılmaz kilo veren ve istediği kiloya ulaşım sağlayan kişiler vardır. Ahmet apa seviye takvimi düzenli bir şekilde uygulanmaz ise kilo vermek mümkün olmayacaktır.

Bunun için ideal kilonuza kavuşmak ve kendinizi daha sağlıklı hissetmek istiyorsanız bu diyet programını uygulamanız şarttır. Diyet ile beraber ezersiz ve spor yaparsanız daha fazla faydasını görürsünüz. Peki, Ahmet apa 8.seviye listesi nedir? Hemen sizlere merak ettiğiniz bu sorunun cevabını da açıklayalım.

Toplamda Ahmet apa diyet listesinde e9 seviye bulunmaktadır. 8.seviye ise;  probiyotik beslenme ile alakalıdır.  Bu seviye de de dikkatli olmak ve aksatmamdan diyeti yapmak gerekir.  Şimdi sizlere yasaklar hakkında kısaca bildi verelim. Bu seviyede tüketilememesi gereken besinler vardır. İşte bu besinler şu şekildedir.

Diyet Listesi

1Gün

Sahur yapmadan 36 saatlik oruç tutulmaktadır. Sahur yapılması tavsiye edilmez. Ancak duruma göre su içilebilir.

2.gün

Kahvaltıda probiyotik içeren çay içilmesi gerekir. 

Öğle tuzsuz ve yağsız salata

İkindin bir kâse yoğurt veya kefir

Akşam sebze yemeği

3.gün

 Sabah kahvaltıda probiyotik içeren çay tüketilmelidir

Öğlen bir kâse yoğurt veya kefir tüketimi yapılır

Akşam 1 kâse kemik suyu tüketimi yapılır

4.gün

Oruç tutulur. Sahur için ise 3 tane hurma tüketilir.

5.gün

Sabah probiyotik içeren çay tüketimi yapılır.

Öğlen yoğurt veya kefir içilir

Akşam ise 1 kâse kadar kemik suyu içilmesi tavsiye edilmektedir.

6.gün

Sabah kahvaltıda probiyotik içeren çay içilmesi tavsiye edilmektedir

Öğlen yemeği için kefir ve ya yoğurt tüketimi yapılır

Akşam yemeğinde ise probiyotik içeren turşu tüketilmesi ve aynı zamanda kemik suyu tüketilmesi gerekmektedir.

7.gün

Sabah kahvaltı da probiyotik içeren çay tüketimi yapılmalıdır

Öğlen kefir veya yoğurt tüketimi yapılmalıdır

Akşam ise kemik suyu tüketimi gerçekleştirilmelidir.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Exit mobile version