2021 Sonbaharda Moda

22.08.2021
118
2021 Sonbaharda Moda

2021 Sonbaharda moda bir başka olacak… Her yıl olduğu gibi bu sezon da karşımıza çıkan yeni stiller bu yılın eşsiz renkli moda dünyasını oluşturmaya başladı bile… Moda tutkunlarının sonbahar kış modası tercihlerine şimdiden hazırlandıklarını da görmekteyiz. Hal böyle olunca bizler de tüm moda severler için birbirinden tarz model ve kombinleri yazımızda detaylı bir şekilde derledik.

İçinde bulunduğumuz 2021 yılı küresel pandemi sürecinin etkisi ile moda defileleri açısından pek de verimli geçmese de yeni koleksiyonlar vitrinlerde yerini almaya devam etmekte. Pek canlı defilelere şu sıralar rastlayamasak da sanal defileler ve çeşitli reklamlar aracılığı ile tasarımlar tanıtılmaya devam ediyor. Yaz sezonunun yavaş yavaş bitmesine yaklaşmışken 2021 yılına ait sonbahar modasının belli olmaya başlaması, yeni sezon için yeni kıpırtılar yaşatmakta. Peki, merakla beklenen sonbahar trendleri hangi tür giysileri, renkleri ve modelleri içeriyor hep birlikte görelim….

2021 Sonbahar Renkleri

2021 yeni sezon kıyafetler denilince en göze çarpan seçeneklerden biri takım kombinlerin uyumu… Bu yeni moda trendi içerisinde çeşitli dergilerde, magazinlerde ve modellerin üzerinde takım elbiseler görmek oldukça yaygın bir hal aldı. Bu takım elbiseleri tercih ederken öne çıkan detay ise parlak pop renklerin kullanımı olarak göze çarpıyor. 2021 sonbaharda moda alışılmış sonbahar renkleri olan pastel ve koyu renklerin dışına çıkıp alışılmadık bir görünüm yakalıyor. 2021 modası tamamen parlak modellerden oluşuyor diyebiliriz. Hatta simli renk kombinlerine de oldukça sık bir şekilde rastlıyoruz.

Tamamında olmasa da giysinizin bir kısmında bu tip renk uyumlarına yer vermeniz daha modern ve şık bir görünüme kavuşmanıza imkan sağlayacaktır. Örneğin deri ceketler ile kombinlenen parlak ve simli etekler tam anlamı ile 2021 sonbahar modasını en iyi şekilde gözler önüne seriyor. Bu anlamda, bu yılın sonbahar ayında yapılması gereken en önemli faktör, cilt tipine ve saç rengine uygun bir parlak renk belirleyip bu renk takım elbiseler ile dolabınızı renklendirmek yönünde olacaktır. Bu takım elbiseleri ayrıca yüksek topuklu ayakkabı ve cesur görünümlü çantalar ile tamamlamak 2021 sonbahar kreasyonu kapsamında oldukça şık bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

2021 Sonbahar Trençkot Modelleri

Özellikle sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez giysisi trençkotlar, bu sezon da raflarda yerini aldı. Trençkot hem bu havalarda sizi koruyan bir kıyafet olup hem de tek bir kıyafet ile olabildiğince şık görünmenizi sağlayabilir. 2021 sonbaharda moda tercihleri, trençkotlar açısından değerlendirildiğinde öne çıkan ilk görünüm klasik trençkotlardır. Klasik kalıplar her ne kadar alışılmış ve sade bir tarz gibi görünse de bu yıl da trendliğini korumaya devam ediyor. 2021 sonbahar trençkot modelleri incelendiğinde bu giysilerin özellikle suni deri kumaştan olduğu dikkat çekmekte.

 Trençkotların özellikle mavi, gri ve siyah sonbahar renkleri ile kombinlendiğini fark ediyoruz. Bu anlamda yine parlak ve göz alıcı renkler ile kombinasyon yaratmak, 2021 sonbahar kombinleri kapsamında sizi bir adım öne taşıyacaktır. Buna ek olarak bu yıl trençkot modellerine bakıldığında önce çıkan bir başka ayrıntı da trençkotların boyu… Bu yıl tercih edilen trençkotların uzunluğunun bilek hizasında olduğu gözlemliyoruz. Fakat elbette boyunuza göre bu tarz seçimlerin yapılması idealdir. Çok fazla yerlerde sürünen bir trençkot pek de uygun olmayabilir.

2021 Sonbahar Modası

2021 sonbahar modası bir bütün olarak incelendiğinde karşımıza çıkan bazı detaylar var… Bu hususta özellikle;

  • Çiçek desenlerine yer açın. Her ne kadar sonbahar, kış aylarına giriyor olsak da 2021 sonbahar modası çiçek desenlerine bolca yer vermekte.
  • Blazer ceket ve montların bu yıl ki rakibi pançolar olacak gibi görünüyor. Moda haftalarında yer aldığı kadarıyla özellikle bohem parçalar bu yıl dolapları süsleyecek ve ahenk katacak.
  • Sonbahar kış modası ile gelinlikte devrime hazır olun. Klasik gelinliklerin aksine bu yılın sonbahar modası iki parçalı ya da tek omuzlu gelinlik modellerini öne çıkarmakta. Bu gelinlik modellerine bir klasiklik katmak isteyenler için ise dantel kullanımını tavsiye edebiliriz.
  • Pançoların yanı sıra parlak renklere sahip pelerin görünümlü dış giyimler bu yılın moda giysileri arasında yerini almakta.

Tüm bu özellikler 2021 sonbahar modası açısından bakıldığında mutlaka dikkate alınması gereken altın değerinde tavsiyeler…  Bu detayları yakalamanız hem şık hem daha modern bir görünüme kavuşmanız açısından oldukça faydalı olacaktır.

Faydalı Olabilecek Diğer İçerikler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.